Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 25-02-12, 19:30
kissamos13 Ο χρήστης kissamos13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-12-2011
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά δεν μου έχει απόδρασει ποτε από το ενυδρείο ( απέδρασε όμως από κουβαδάκι που τον είχαμε το περίεργο προς το ενυδρείο ) το μελάνι δεν είμαι τόσο σίγουρος αν δημιουργεί πρόβλημα μιας και όταν τον έβαλα έριξε αλλα μονο τότε και δεν πέθαναν τα αλλα ζωντανά που είχα μέσα , προληπτικά έκανα μια αλλαγή την άλλη μέρα μιας και από μετρήσεις δεν είδα κάτι περίεργο ούτε από τα αλλα ψαρια( κεφαλόπουλα , μάλλον ζούνε και σε τοξικά απόβλητα οποτε δεν είμαι σίγουρος με αλλα ψαρια τι θα παθαίνανε ) απίστευτο πλάσμα σε 30 λεπτά έδειξε πλήρως προσαρμοσμένος , πλέον τρώει τα πάντα από τροφές .Έχω κάνει μια ανάρτηση του υπουργείου που αναγραφει κανονικά ποσα λίτρα χρειάζεται ανά γραμμάριο , εγώ τον έχω πολύ περιορισμένο σε 120 λίτρα και για να μην ξεφύγει τον ταΐζω ανά 2 ημερες 5-10 γραμμάρια αν πεινάσει και άλλο θα βρει τον τρόπο να στο δείξει .Η επικοινωνία του θυμίζει σκύλο υποβρύχιο , τρελαίνεται για χάδια αλλα τα έχω κόψη για να μην του γίνει συνήθειο , παρακολουθεί τα πάντα , παίζει με μπαλάκια , Στην αρχή μου ξήλωνε τον κυκλοφορητή αλλα έχει σταματήσει να το κάνει ,
χθες με ταλαιπώρησε αρκετά σε αλλαγή νερού καθώς έπιασε το λάστιχο και δεν το άφηνε με τίποτα μέχρι που το τραβούσε κιόλας ( του έριξα ένα καπάκι από αναψυκτικό στην άλλη μεριά του ενυδρείου και τελικά το άφησε ) ,
Αλλαγές από θάλασσα σαφώς και μπορείς να κάνεις . του φτιάχνεις και ένα σπίτι με μεγάλες πέτρες και θα είναι άρχοντας
Να σε καλα φιλαρακι , δλδ πανο κατο τη διαστασεις θελει να εχει το ενυδρειο???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01588 seconds with 11 queries