Θέμα: Hara Jerdoni
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-05-11, 20:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ξερω ειναι παλιο σχετικα το θεμα αλλα για να μην ανοιξω αλλο μιας και υπαρχει ηδη,θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουνε αυτα τα ψαρακια για τις συνηθειες τους.βασικα εχω ενα μεσα εδω και ενα διμηνο περιπου,δεν εχει προβλημα με τα αλλα ψαρια που εχω μεσα ουτε με τις red cherry μου.ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τι ακριβως τρωνε και αν ειναι καλυτερα να βαλω αλλο ενα για να ειναι ζευγαρι.διαβασα οτι το ιδανικο υποστρωμα γιαυτα ειναι η αμμος που δυστηχως δεν εχω,εχω ψιλο χαλικι 1-2mm.ειναι πολυ ομορφο ψαρι αν και μικρο και ντροπαλο και θαθελα να βελτιωσω λιγο τη διαβιωση του.η θερμοκρασια μου ειναι στους 26-26.5 εχω διαβασει οτι ειναι κρυου νερου ψαρια και ιδανικα θα πρεπει ναναι ως 25 το νερο αλλα δεν τοχω δει ναχει προβλημα οσο καιρο το εχω.δεν ξερω κατα ποσο μπορει να το επηρρεαζει η διαφορα 1.5 βαθμου.ειναι δραστηριο κυριως τις νυχτερινες ωρες.το θεμα μου ειναι με την τροφη.τρωει αποτι ριχνω στα αλλα αλλα θα ηθελα ναχω μια τροφη που να ξερω στανταρ-ας πουμε- οτι κανει γιαυτο το ψαρι.ειδα οτι αναφερθηκε ηδη το κατεψ/νο bloodworm.ισχυει?και πως το ταιζετε?απλα το ριχνετε μεσα η θελει κατι αλλο?

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01474 seconds with 11 queries