Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 30-08-12, 20:17
Το avatar του χρήστη Skydiver
Skydiver Ο χρήστης Skydiver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: Αθήνα, Νίκαια
Μηνύματα: 1.093
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσο καιρο εχει που εγινε η μεταφυτευση(τα φυτα θελουν λιγο καιρο να προσαρμοστουν σε μεταφυτευση με αλλαγη υποστρωματοςΕσυ αλλαξες και λαμπα).Λιπαινεις(περα απο τις ταμπλετες);Ο ανθρακας να ξερεις δεσμευει καποια στοιχεια της λιπανσης.Το green-x phosphate remover δεν χρειαζεται.Για να κρατας τα φωσφορικα(τα οποια ειναι μερος της λιπανσης) σε χαμηλα επιπεδα,κανε αλλαγες νερου καθε εβδομαδα.
Την έκανα την τελευταία μέρα πριν φύγω για διακοπές. Στις 19 του μηνός. Επέστρεψα και είδα αυτό το χάλια αποτέλεσμα. Όχι δεν λιπαίνω πέρα από τις ταμπλέτες και αυτός είναι και ο ένας λόγος που άφησα τον άνθρακα. Έχω διαβάσει ότι ο άνθρακας κρατάει τα λιπάσματα αλλά από τη στιγμή που το λίπασμά μου (ταμπλέτες) αφορά τις ρίζες υπέθεσα πως ο άνθρακας δεν θα επηρεάσει. Το Green-X δηλαδή κάνει κακό που το έχω; Πρέπει να το βγάλω;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
το 7 μαλλον δεν ισχυει αφου καλυτερευσες το φωτισμο.

Εγω χωρις να ειμαι ενυδρειογεωπονος (μαλλον πιο πολυ απο τυχη τα φυτα μου ειναι σε καλη κατασταση) θα ελεγα μηπως πασχουν απο ελειψη ιχνοστοιχειων αφου ολο αυτο το διαστημα δε συμπληρωσες ουτε αλλαξες νερο να πεις πως κατι θα μπει μεσα
Εγώ νομίζω πως ισχύει. Γράφει: Αλλαγή των λαμπτήρων φωτισμού, αφού οι παλιοί έχουν εξαντληθεί εντελώς. Η παλιά μου λάμπα δούλευε για πάνω απο 3 έτη. Οπότε απο τη στιγμή που την άλλαξα, ισχύει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Skydiver : 30-08-12 στις 20:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01430 seconds with 11 queries