Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-03-14, 01:59
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από George.GL Εμφάνιση μηνυμάτων
Σημερα εβγαλα το αρρωστο και το εβαλα σε καραντινα σε μια γιαλα μεχρι να ερθει στα καλα του... Με την θεραπεια για Ick...
Έβαλες κάποιο φίλτρο στη γυάλα και κάποια αεραντλία ; το χρυσόψαρο σε γυάλα και χωρίς φίλτρο θα σου φτάσει την αμμωνία στο θεό

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από George.GL Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για την μιξη των ψαριων μου ειπαν πως δεν ταιριαζουν ολα αυτα μαζι αλλα δεν εχω κανενα προβλημα ως την ωρα, μονο με δυο χρυσοψαρα τσαμπουκαδες που ειχα παραπανω (που τα εδωσα)...
Βρε George.GL εσύ μπορεί να μην έχεις πρόβλημα, τα ψαράκια τα ρώτησες ;
Τα χρυσόψαρα θέλουν κρύο νερό σκληρό και αλκαλικό, τα σκαλάρια θέλουν ζεστό μαλακό και όξινο νερό, τα γκάπι θέλουν ζεστό σκληρό και αλκαλικό νερό, πιστεύεις πως δεν θα έχουν πρόβλημα ; Αφού στη φύση δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν αυτά τα ψάρια μαζί, εσύ γιατί τα αναγκάζεις να ζουν σε τόσο διαφορετικές συνθήκες από ότι έχουν προσαρμοστεί να ζούν ; Είναι σαν να βάλεις μια πολική αρκούδα να ζήσει στην Αφρική και ένα λιοντάρι στο Βόρειο πόλο. Και για να καταλάβεις πόσο μεγάλο πρόβλημα έχουν είναι οτι θεωρητικά είναι πολύ δύσκολο να προσβληθούν από ich στους 29 βαθμούς, γιατί από τους 29 και πάνω το ich είναι πολύ δύσκολο να προσκοληθεί σε ξενιστή, και όμως σε σένα έγινε, στο είπε και ο delta66 πριν.
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries