Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 27-07-11, 16:38
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ελεγα οτι με μια αποχη μια στο τοσο το χειμωνα θα εκανα δουλεια.... Εξαλλου το χειμωνα δεν μπορει και κανεις να κατσει εξω.....
Νομίζεις ότι κατά την καλοκαιρινή περίοδο δεν υπάρχουν πράγματα που θα πέσουν στη λίμνη. Υπάρχει ανάλογα βαρετό πρόγραμμα και για τα δύο (air bottom drain & surface skimmer) και το καλοκαίρι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δαμασκηνια ειναι αυτη με το κοκκινο/σκουρο φυλλωμα πραγματι....
Όνειρο αυτό το δέντρο. Λιγάκι πρόβλημα εκεί που θα ρίχνει τα φύλλα της, αλλά χαλάλι της ο κόπος.

Δεν μου εχει μεινει χρονος να παω στο πετ σοπ για να δω το φιλτρο (αν και μαλλον τελικα με βλεπω για diy....) To Σ/Κ που θα εχω περισσοτερο χρονο θα το ψαξω καλυτερα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα παω να βάλω μπρος την ψησταρια γιατι πεινασα....
Άντε...και ο Χαλβάς περιμένει από χθες...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ θα σας βαλω και μερικες φωτογραφιες του χωρου για να μου πειτε την γνωμη σας μολις γυρισω στο σπιτι.....
Πράγματι, θα βοηθήσουν.

Miχάλη, πριν ξεκινήσεις σου ζητούσα να σκεφτείς τη συμβουλή μου. Είχα λίμνες, είδα πολλές άλλες, έχω τώρα λίμνη με τον συνδυασμό των δύο (air bottom drain & surface skimmer) οπότε σου συστήνω τη χρήση των δύο. Ειλικρινά, θα σε καλύψουν σε πολλά θέματα μέριμνας και θα σου ελευθερώσουν χρόνο για να απολαμβάνεις περισσότερο τη λίμνη σου. Μέριμνες, θα δεις, θα υπάρξουν πολλές τώρα που ξεκίνησες, οπότε θα χρειάζεσαι το χρόνο. Θέλω να σε προλάβω, επειδή προσθήκη αργότερα δεν μπορεί να γίνει, εκτός από τη χρήση κινητού εξοπλισμού.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01566 seconds with 11 queries