Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #126  
Παλιά 20-05-11, 08:21
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρείς ότι αυτό που παρουσίασες είναι ίδιο με το σχήμα του λίνκ.
Τότε φταίω εγώ που ασχολούμαι.
Το να με βρεις αντίθετο έχει να κάνει με κάτι που θεωρώ λάθος.
Και όχι εναντία προς το άτομο σου.[με επιχειρήματα θα ήταν ουσιαστική η αντιπαράθεση. Και όχι με χαρακτηρισμούς. Ευχαριστώ.]

Κάτσε λίγο δες το σχήμα σου.
Τις γωνιές που έχεις στις σωληνώσεις. Στο λίνκ δεν έχει.
Και τα χτιστά σημεία μέσα στο χώρο του βιολογικού φίλτρου. Στο λίνκ δεν έχει.
Φίλε πουρινανέ, το σύστημα του φίλου εδώ θα έχει χρυσόψαρα και μια ροή 3000 λίτρα. Αν είχες λίμνη, θα γνώριζες πόση ροή είναι αυτή για να κάνεις υποθέσεις. Αναλόγως συστήματος προβαίνεις και στις ανάλογες προσθαφαιρέσεις. Το σύστημα του λινκ αν έχεις δει, πρόκειται για μια τεράστια αντλία και θα υποδεκτεί κοι. Κοι θα πει πολλαπλάσιες ακαθαρσίες από ένα κύκλωμα των 1500 λίτρων!

Τα κτιστά σημεία μπορεί να τα φτιάξει όπως θέλει ο Σάκης!!! Φαντασία θέλει, και όταν ξεκινήσει το έργο, μπορεί να με ρωτήσει ότι θέλει! Ακόμα και πλαστικά μπορεί να τα φτιάξει ή ακόμα μπορεί να χρησιμοποιήσει και ένα κανονικό sump όπως αυτό των ενυδρείων σε ένα τόσο μικρό κύκλωμα με 5-6 χρυσόψαρα.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο σχήμα του λινκ υπάρχουν συγκοινωνούντα δοχεία.
Ενώ στο δικό σου αναγκάζεις το νερό να περνάει ζιγκ ζακ.
Και μετά πες μου αν αυτό το σύστημα χρησιμοποιείται εδώ και χρόνια…..
Mα τα συστήματα αυτά σωλήνες χρησιμοποιούν Βασίλη, με ενώσεις και γωνίες για να ανέβεις και να πας δεξιά αριστερά! Και στο δικό μου κύκλωμα έκανα το ίδιο και ευτυχώς δεν μπου έχει μπουκώσει για την ώρα με τα τόσα φύλλα των φυτών που έχω στην αυλή και πέφτουν ασταμάτητα στη λίμνη μου!
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 20-05-11 στις 08:46
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01614 seconds with 11 queries