Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 25-11-09, 17:58
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlos2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλες οι γνώμες λαμβάνονται σοβαρά υπόψη και είναι τροφή για σκέψη και προβληματισμό..

Ο..άνηθος (myriophilum aquatica) δεν ξέρω άν θα τα καταφέρει γιατί είναι κάτι κοτσάνια που μέρα με τη μέρα σαπίζουν και δυαλύονται.
Επίσης η vallisneria spirallis γίνονται καφέ και εξαυλόνονται τα φύλα της και δεν ξέρω άν απο τις ρίζες θα μπορέσει να ξαναπετάξει....
Τα άλλα τα βλέπω σχετικά στην ίδια κατάσταση, με εξαίρεση το hydrophilla polysperma που μέσα σε 3 μέρες βλέπω εμφανώς οτι μεγάλωσε ...

Μυστήριο πράγμα βρε παιδί μου αυτοί οι Θερμαντήρες...τους είχα πρωτοβάλλει στους 27 βαθμούς και είχα πιάσει 32!!!
Τώρα τους έχω φτάσει πιά στους 20!!...για να έχω...25 χωρίς φώτα και..26 την ώρα που τα φώτα είναι αναμμένα!!..................
...Απο τα 3 γλαστράκια myriophilym aquatica, ;έχουν σαπίσει είδη και δυαλυθεί μέσα στο νερό περίπου τα 2 μιση και πιστεύω αύριο θα έχει διαλυθεί και το άλλο μισό..
Επίσης και απο τη vallisneria spirallis πιστεύω οτι μένει μισό γλαστράκι "μισο χαλασμένο" ενώ τα υπόλοιπα 3 μιση γλαστράκια έχουν επίσης σαπίσει μέσα στο νερό...
Απο το echinodorus cordifolius βλέπω οτι εκτός απο το φύλλο που απο την πρώτη μέρα άρχισε να χαλάει σιγά σιγά, αρχίζει και άλλο ένα, και αυτό γίνεται περίπου απο τη μέση του προς τα έξω....

..Με αυτό της nutrafin to co2 τι γίνεται, εγώ έκανα κάποιο λάθος ή έτσι δουλεύει (δε νομίζω) βγάζοντας δηλαδή μια φουσκαλίτσα κάθε...1-2 λεπτά??? (5 μέρες δουλεύει είδη..)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01509 seconds with 11 queries