Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 01-04-20, 11:32
ΔημήτρηςΤ Ο χρήστης ΔημήτρηςΤ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-03-2015
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 966
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yannisp2 Εμφάνιση μηνυμάτων
6 μόνο δισκους γιατιιιιιιι?????για ανέβασε το ενυδρείο σου σ κάνα θέμα να το δω.Παντως αραγονιτης μπορώ να βάλω κ αργότερα ,θα το δούμε σιγά σιγά.
-------------------------

Είχα 10 και προέκυψαν 2 ζευγάρια και τα έδωσα. Είχα και μεγαλύτερο ενυδρείο. Μετά την μετακομηση σε μικρότερο διαμέρισμα , έπεσα στα 350 λίτρα λόγω χώρου, οπότε έμεινα με τους 6. Τώρα προέκυψε και άλλο ζευγάρι , οπότε μετά το πέρασμα του ιού θα κοιτάξω να το δώσω και να βάλω κάνα 3 μικρά δισκάκια.
Στην ουσία με την μετακομηση το παλιό θαλασσινό το έκανα μικρό δισκάδικο, και για ριφακι έχω ένα Ρίο 180. Είναι κουραστικό απο άποψη συντήρησης και κόστους τα 2 ενυδρεία γι'αυτό και έπεσα γενικά στα λίτρα...

Έχεις σκεφτεί τι κοραλια θελεις να βάλεις?
μια χαρά σ βρίσκω Μ τα ενυδρεία ,θέλουμε κ υλικο ε!!!!κοίτα φίλε μου όσο αναφορά τα κοραλια ,εμενα Μ αρέσουν τα ψάρια ,ρεεφ από μόνο του δεν θα έφτιαχνα ποτέ ,αλλά κ fish only δεν μου αρέσει,οπότε η προσπάθεια θα γίνει με τα ψάρια που ήδη πήρα συν ένα ακόμα κ από Κοραλία σκέφτομαι ζωανθακια κάτω ,γιατί τα έχω δει σ reef σ συνδιασμό με την κοραλινη κ μου αρέσει το αποτέλεσμα και στον βράχο εμφιλιες κ μοντιπορα κόκκινη.Βεβαια ξέρω πολύ καλά ότι όσο προχωράει μπορεί πολλά να αλλάξουν ,πάντως αυτά τα ενυδρεία σαν εικόνα Μ αρέσουν.
-------------------------
Ήρθε κ τοποθετήθηκε το φωτιστικό,αφού ήμουν Μ μια λάμπα αυτό μου φαίνεται μαγιά.Ερωτηση,το blue tang έχει συμπεριφορά σμερνας ,σ ένα βράχο ,η μούρη έξω ,όταν ταισω αλονιζει το ενυδρείο ,τρώει κ ξανά στο βράχο,είναι μικρούλη βέβαια.Ειχε ,έχει κανείς μικρό,αυτή η συμπεριφορά είναι φυσιολογική????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΔημήτρηςΤ : 01-04-20 στις 11:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01588 seconds with 11 queries