Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 11-02-13, 14:56
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gladiator Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον εχω το 30 λιτρο κυβο της dennerle
επιχειρησα να βαλω μονομαχο γαριδες αλλα δεν εποιασε τπτ
αν και ετρεχε απο περσι στρωμενο
επειδη λοιπον απελπιστηκα το ξηλωσα
( εν τω μεταξυ οταν το ξεκινησα ειχα βαλει 8 γατοψαρα και apple snails και ολα κυλουσαν μια χαρα μεχρι που τα εβαλα στο μεγαλο)
οποτε σαν καινουριο που ναι τωρα και αδειο πως να το μεταχειριστω?εχεις αρκετές επιλογές...μπορείς να βάλλεις 1-2 dwarf puffer(με την προυπόθεση οτι θα τα ταίζεις ζωντανά σαλιγκάρια λαθρεπιβάτες),μπορείς να βάλλεις 5-6αρσενικα εντλερ,μπορείς να βάλλεις μερικες γαρίδες (αφου στρώσει ο βυθος -!αν βαλλεις χαλικι!-κλπ κλπ κλπ....

επειδη εχω και εγω ενα 25λιτρο ετσι...εχω βάλλει λιγη ασπρη αμμο ισα ισα σαν παχνη να κατσει στο βυθο να μην ειναι σκετο τζάμι...πολλα τριμμενα φύλλα πλατανου-καταππα,κατι σπασμένες καρύδες και μερικα μικρα ξυλαράκια και εχω μέσα σαλιγκάρια helena και κατα καιρους μικροψαρακια...

δυστυχως εχω το θεμα του καλοκαιριου ζεστη...ανεμιστηράκι και ενα κινέζικο controller..
και καμια φορα λειπω για μερες συνηθως το καλοκαιρι πανω απο 5-6 εβδομαδες....
εχω καποιον να ταιζει και να προσθετει νερο οταν εξατμιζεταιτοτε καλιστα μπορείς να το συντηρίσεις αφου ο κοντρολερ θα ψηχει και ο φίλος θα συμπληρώνει την εξάτμιση του νερου
αλλα δν ξερει να καθαριζει το φιλτροαυτο δεν ειναι και απολυτα αναγκαίο..εξαρτάται ποσο γρηγορα μπουκώνει,ποσο θα ταίζει,κλπ
απο φιλτρανση εχω το flival U1
και φωτιστικο γραφειου 35 wattμια χαρα εινια για αυτα τα λιτρα...αν το κανεις mini blackwater δεν χρειαζεται παραπάνω φως
οποτε τι να το κανω?
καμια ιδεα?
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01632 seconds with 11 queries