Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 28-09-10, 11:00   #1
Αγορά νέου ενυδρείου-Απορίες
 
Το avatar του χρήστη vrillgr
vrillgr
Member
Εγγραφή: 03-11-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
Μηνύματα: 32

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
vrillgr Ο χρήστης vrillgr δεν είναι συνδεδεμένος 28-09-10, 11:00
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Γειας σας. Αν και είμαι αρκετό καιρό μέλος στο φόρουμ ωστόσο είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω ενεργά. Η αλήθεια είναι ότι πλέον έχετε δημιουργήσει μια απίστευτη βάση δεδομένων πάνω σε ενυδρειακά θέματα η οποία με έχει κάνει πολύ σοφότερο στο χόμπι και σας ευχαριστώ για αυτό!

Ξεκινώντας λοιπόν με ένα ενυδρείο 96λτ χωρίς ουσιαστικά να έχει κάποια ιδιαίτερη ταυτότητα (προς το φυτεμένο θα έλεγα περίσσοτερο και κοινωνικό) θέλησα να προχωρήσω στην αγορά ενός μεγαλύτερου. Αυτό που σκέφτομαι και σχεδόν έχω καταλήξει είναι το rio 240. Ωστόσο επειδή είμαι λίγο υπερβολικός με το θέμα ασφάλεια θα ήθελα να σας ρωτήσω ιδιαίτερα εσεις που το έχετε πολλά χρονια ποια είναι η αποψη σας?
Να σημειώσω μόνο ότι αυτό που με ενδιαφέρει (αποκλειστικά και μόνο) είναι μονάχα να μην ανοίξει και σφουγγαρίζω νερά. Έχω διαβάσει αρκετα σχετικά posts τα οποία με κάλυψαν όσο αφορά στο φίλτρο του και το θερμοστάτη του, τις δυνατότητες προσθηκών και βελτιώσεων, αλλά όχι όσον αφορά στην πλαστική κόντρα που φαίνεται να έχει και την ασφάλεια που προσφέρει (κάπου διάβασα ότι δεν είναι απλά πλαστική και έχει και κάποιο μέταλλο μέσα).

Σημείωση: το ενυδρείο σίγουρα δεν θα έχε πέτρες μέσα και δεν προτίθεμαι να το ενισχύσω με extra κόντρες (αλλες προσθήκες θα κάνω-ανεμιστήρες, φωτισμός, κ.α).
με χαρά να σας δώσω οποιαδήποτε αλλη πληροφορία για το στήσιμο που σκέφτομαι αν θεωρείται ότι θα βοηθήσει.

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων (και ελπίζω να εκανα post στην σωστή κατηγορία)
Εμφανίσεις: 3666
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 12 queries