Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 09-05-17, 18:06
eri1784 Ο χρήστης eri1784 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-04-2017
Περιοχή: Πρέβεζα
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Ωραία, κι είχα αρχίσει να αγχώνομαι ότι σε τόσα λίτρα μόνο ο αρσενικός θα τρελάνει τις μονομαχίνες στο κυνήγι κι έλεγα τελικά μήπως βάλω 3 θηλυκές μόνες τους- ή ακόμα κι ένα αρσενικό σόλο, να είναι άρχοντας!

Όπως το έχω σκεφτεί θέλω να βάλω ένα ξύλο για να δέσω μερικά φυτά, μερικές πέτρες στη μια μεριά σαν μικρή σπηλιά, να μπορούν να κρύβονται οι θηλυκές. Από φυτά θα ξεκινήσει λίγο γυμνό, διότι στα εδώ πετ σοπ δεν βρίσκω τίποτα, αλλά σκοπεύω να το φουντώσω σιγά-σιγά! Οπότε βλέποντας πώς θα έχει γίνει μέχρι να στρώσει και το φίλτρο θα αποφασίσουμε για τη σύνθεση των κατοίκων!

Μου φαίνεται το καπάκι έχει υποδοχή και για δεύτερη λάμπα, θα το τσεκάρω μόλις έρθει. Οπότε βάζω κι άλλη λάμπα για να βοηθήσω τα φυτά, κι αν δω αργότερα ότι επηρεάζονται τα ψάρια, πειραματίζομαι με λιγότερα watt. Θα το δω στην πορεία αυτό πώς θα πάει.

Η σταδιακή προσθήκη φυτών θα επηρεάσει το αρχικό στρώσιμο του φίλτρου? Δεν ξέρω κάποιον για να πάρω μπόλι, οπότε θα κάνω τη διαδικασία με την προσθήκη τροφής, να δω κι όλο τον κύκλο αζώτου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01477 seconds with 11 queries