Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 17-08-12, 14:49
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
επιδη πιο πανω τα χωνεις στον πλυθηντικο και επιδη εχς κι εγω τετοια ψαρια δεν μου αρεσει να με περνει η μπαλα...
δε μπορω να ξερω ποιοι ηταν που τα γραφαν αυτα, απο κει και περα οποιος νομιζει πως δεν τον αφορα το χωσιμο που εκανα δε θα παρεξηγηθει και καθολου.

Παράθεση:
οσο για την διατροφη που λες και τα ψαρια που ταιζουν αν ασχοληθεις ποτε με ψαρια λιγο διαφορετικα απο τα κοινα
κοινα?
υπαρχουν κοινα ψαρια και εξειδικευμενα?
δεν το γνωριζα.
Παράθεση:
θα δεις οτι στην αρχη ιδικα ισως χρειαστει. χωρις αυτο να σημενει οτι ειμαι ψυχοπαθεις η οτι χαιρομαι με αυτο...
τοτε τα ζυγιζεις και κανεις οτι σου επιτρεπει η συνειδηση σου και τα φιλοζωικα σου αισθηματα.
Γι αυτο και λοιπον ποτε προσωπικα δε θα ασχολουμουν με τετοια ψαρια.
Απο κει και περα αυτο που λες εχει τεραστια διαφορα απο το "δειξα μας φονους, θελουμε αιμματα " κτλ οπως πολυ τρυφερα γραφουν οι εν λογο ζωοφιλοι...

Παράθεση:
εχεις παρει ποτε ψαρια αγρια απο την φυση???
ναι, και τα ξαναεπεστρεψα στη φυση γιατι δεν ειχα τις καταλληλες γνωσεις να τα κρατησω και αυτα που μου λεγαν οσοι ασχολουταν τα θεωρουσα λαθος

Παράθεση:
ξερεις τι τρωνε εκει??
τα συγκεκριμενα, κουνουπια και ισως και πρωτοζωα και λαρβες εντομων.


Παράθεση:
παντος οχι ξηρα τροφες,
ουτε κι εγω θα ετρωγα ξηρα τροφη, και ειμαι υπερ των ζωντανων και των κατεψυγμενων, αλλα μεσα στο μυαλουδακι μου διαχωριζω την αρτεμια και τα σκουλικακια απο τα ψαρια η τα θηλαστικα...

Παράθεση:
οποτε αν το βαλεις στο ενυδρειο σου και σου εχει κοστισει και μερικες εκατονταδες ευρω, μεχρι να το μαθεις, θα του δωσεις και ζωντανες τροφες
μπα, και οι δισκοι στη φυση τρωνε μικρα ψαρακια αλλα δε βλεπω οι δισκαδες να περιλαμβανουν τους καρδιναλιους και τα νεον στη διατροφη των αγριων δισκων...
 
Page generated in 0,02048 seconds with 11 queries