Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 12-09-11, 16:19
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δεν ξερω ποσα ατομα εννοεις με το παρα πολλοι.Εγω θα σου πω πως η συντριπτικη πλειοψηφια δεν ειναι ουτε ενημερωμενοι και μαλλον δεν θελουν να ενημερωθουν(γιατι αν τους ενδιεφερε θα το ειχαν ψαξει).Εγω προσωπικα αν δω φιδι στην εξοχη,δεν θα το πειραξω και μαλλον θα απομακρυνθω για να μην προκαλω την τυχη μου.Αλλα στο σπιτι που παιζουν παιδια στο γκαζον ειναι διαφορετικο.....
Η συντριπτική πλειοψηφία εννοείται πως δεν είναι ενημερωμένοι. Έγραψα ότι πάρα πολλοί είναι αυτοί που δεν θα σκοτώσουν το φίδι που θα δουν στο σπίτι. Πρόκειται για λογικούς ανθρώπους και όχι τρελούς ή γραφικούς και μάλιστα αρκετοί από αυτούς είναι ενημερωμένοι. Εγώ σε παροτρύνω να ασχοληθείς έστω στο να μάθεις ποιο φίδι είναι επικίνδυνο, ποιες είναι οι πρώτες βοήθειες σε περίπτωση δήγματος και πόσο σημαντικά είναι για σένα και τα παιδιά σου αυτά τα ζώα. Θα τα βρεις όλα αυτά εδώ: http://www.herpetofauna.gr/index.php?module=narticle

Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι ένα πραγματικά μεγάλο ποσοστό δηλητηριωδών δηγμάτων γίνεται όταν κάποιος προσπαθεί να σκοτώσει το φίδι οπότε και αυτό αμύνεται δίνοντάς τα όλα για όλα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01503 seconds with 11 queries