Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-01-16, 18:09
sotirissotiris Ο χρήστης sotirissotiris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2016
Περιοχή: καρδιτσα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή το πρωτο μου ενυδρειο δισκων..

γεια σας ...ειμαι μολις δυο μερες εγγεγραμμενος στο φορουμ και θα ηθελα καποιες πληροφοτιες ..εχω ενα 250 λιτρα στο σπιτι με κιχλιδες μαλαουι και αυτον τον μηνα εφτιαξα ενα ενυδρειο 400 λιτρα και θα ηθελα να βαλω μεσα δισκους...αρχικα μενω καρδιτσα και ετσι μαλλον θα παρω τους δισκους απο καποιο σαιτ πχ abyssos ή aquavivere το ξερω οτι δεν ειναι καλη επιλογη η αγορα απο το ιντερνετ αλλα δεν εχω αλλη επιλογη εκτος αν παραγγειλω απο ενα πετ σοπ εδω να μου φερουν...η ερωτηση μου ειναι ποσους δισκους να βαλω και τι ειδος με συμβουλευετε?ξερω οτι οι δισκοι ειναι δυσκολα ψαρια αλλα θα ασχοληθω και ειμαι διατεθημενος να δωσω και αρκετα λεφτα γι να τους διατηρω σπιτι μου..
επισης το ενυδρειο δεν το εχω στησει ακομα..σκεφτομαι να βαλω και μερικα φυτα...ξερω οτι δεν θα γινει βιοτοπικο μιας και δεν υπαρχουν πολλα φυτα στο φυσικο περιβαλλον αλλα προσφερουν και αυτα αρκετα θετικα πιστευω οπως ειναι οι κρυψωνες,κανουν το ενυδρειο πιο ομορφο και αποροφουν συστατικα βλαβερα για τα ψαρια...φυσικα δεν μιλαμε για δυο ανουμπιες αλλα ουτε και υψηλα σε απαιτησεις...κατι ενδιαμεσα μετρια-ευκολα φυτα ωστε να αντεχουν και τις θερμοκρασιες των δισκων ακομα και σε καποια (χτυπα ξυλο) αρρωστια...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries