Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 09-06-18, 22:16
Nomad7 Ο χρήστης Nomad7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-06-2018
Περιοχή: Chalkida
Μηνύματα: 40
Προεπιλογή

Γιάνη καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις. Εννοείται ότι έχω στο μυαλό μου να κάνω δοκιμαστικές κολλήσεις αλλά και κατασκευή, δεν θα πω ενυδρείου, αλλά γυάλας με λιγότερα λίτρα απλά για να δοκιμάσω 1-1,5 μήνα να είναι γεμάτο και να τεστάρω τις κολλήσεις. Όμως, δεν έχω την υπομονή να το δοκιμάσω π.χ. για έναν χρόνο. Έχω διαβάσει και ιστορίες για ενυδρεία που άνοιξαν πάνω στον χρόνο ή ακόμα πιο μετά. Για κάτι τέτοιο, δεν θα μπορώ ποτέ να είμαι σίγουρος αν θα συμβεί ή όχι.

Τώρα για το είδος του ενυδρείου και το τι θα φιλοξενήσει, έχω διαβάσει διάφορα πράγματα, όμως θέλω και εδώ την δική σας γνώμη ως το προς τι είδος ενυδρείου θα χρειαστεί λιγότερη συντήρηση, καθώς πρόκειται για εντοιχισμένο ενυδρείο.

Εξηγώ ότι δεν το λέω αυτό γιατί "βαριέμαι" να το συντηρήσω, αλλά καθώς η πρόσβαση είναι πιο δύσκολη από ότι τα συμβατικά ενυδρεία, θα προτιμούσα το ενυδρείο μου να φιλοξενήσει είδη (ψαριών, διακοσμητικών ζωντανών ή μη) που να μην είναι τόσο ευπαθή.

Thanmoss, δυστυχώς δεξιά και αριστερά από το δοκάρι, βρίσκονται σώματα καλοριφέρ (δεν βάζουμε πετρέλαιο έτσι κι αλλιώς και θα βρίσκονται πάνω από μισό μέτρο μακριά από το ενυδρείο). Οπότε λογικά δεν μπορώ να πάω σε μεγαλύτερο πλάτος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries