Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 28-01-13, 16:32
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kanakss Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαζωντας σε κατι ποστ, ειδα οτι οι αλλαγες νερου γινονται απαρετητα 1φορα την εβδομαδα οταν οι διακοι ειναι μικροι και θελουν 6 φορες ταισμα την ημερα, και επισης οταν ειναι πολλα ψαρια και σκεφτικα εγω : ισως μπρω να βαλω δισκους (1χρονον σε ηλυκια) ετσι ωστε να μην χριαζονται τοσες φορες ταισμα,που σημενει ποιο καθαρο νερο και ισως βαλω ενα κοπαδακι με 5-6 δισκους σε αυτα τα λιτρα!! Δηλαδη 6ψαρια σε ενυδρειο 550λ πιστευω να μην βρομιζει τοσο ευκολα!! Επισης ισως θα βαλω καμερα για να βλεπω αν ολα πανε καλα το καλοκαιρι και θα βαλω σιγουρα ψιχτρα + ανεμιστιρακια.. Παιδια ειμαι στο 2χρονο εχω τουλαχιστον αλλα 4 χρονια μεχρι να τελιωσω οποτε δεν μπορω να περιμενω... Απο εκει και περα εαν ειναι τοσο επικυνδινο για τα δισκακια που προκειτε να παρω, δεν θα τα παρω
Μαλλον θα πρεπει να σου γραψει ο Πολλατος (Χρηστος Π), ποσες αλλαγες θελει με 6 ταισματα
Η βδομαδα ειναι πολυ μακρυα

Ανεμιστηρακια δεν χρειαζονται οι δισκοι

5-6 ψαρια (δισκοι) ειναι λιγα. Ιδιως αν ειναι μικρα τα ψαρια
Θα κοιταξεις να μεινεις στο τελος με 8+ ενηλικα.

Το ενυδρειο, αν θελεις να "τρεχει μονο του" για ενα μηνα, θα του βαλεις λιγα τετρας και κορυ και ενα ζευγαρι νανοκιχλιδες, θα βαλεις ψυξη και θα βαλεις και αυτοματη αναπληρωση απο ΑΟ. Ταισμα μετρημενο με ταιστρα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01521 seconds with 11 queries