Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 14-08-18, 21:12
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
common comet kai shubunkin ειναι μονοουρα και συνεπως κολυμπανε πολυ γρηγορα με αποτελεσμα να στρεσαρουν τα αλλα ειδη χρυσοψαρων οποτε παρατηρησε το να δεις πως θα παει και πρατεις αναλογα
Ναι το ξέρω απλώς μπορούν να συνηπάρξουν αρμονικά στο ίδιο περιβάλλον θεωρώ . To moor ήταν σχεδόν ακίνητο κολλημένο στα χτένια της υπερχείλισης . Βέβαια είναι υγιέστατο με μικρά θεματάκια που οπώς στα άλλα σε λίγες μέρες πιστεύω θα στρώσουν . Λοιπον τα έβγαλα και τα τρία από το ενυδρειο , το ένα ( Ευφράτης ) μου γλίστρισε το χοντρούλικο και κοντεψε να μου πεσει στο πάτωμα ευτυχως το επιασα από την ουρα και το έσωσα . Έβαλα πρώτα το moor σε λεκάνη με αλάτι Χιων και μετά ένα προς ένα τα αλλα δύο . Οποτε είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν καλύτερα οι 3 άντρες μου :P . Για 15 λεπτά το moor κυνηγούσε τα άλλα δύο και τα τσιμπούσε στις κοιλίτσες τους και τελικά λέω μήπως ο Θεμιστοκλής είναι όντως Θεμιστοκλής αλλά ο Τίγρης και ο Ευφράτης ειναι τελικά Τιγρούλα και Ευφρατούλα ? Λοιπόν πέρα από την πλάκα ειναι το πιο γλυκο πλασματάκι αμέσως μετά το 15 λέπτο . Έβγαλα πρώτα τον Θεμιστοκλή βεβαίως βεβαίως και τον έβαλα μονο του στο ενυδρειο για 5 λέπτα και βολταρε έφαγε αλλά έφτυνε την τροφή αρχικά οπώς το ίδιο κάναν και ο τιγρης και ο ευφράτης όταν τους έβαλα έπειτα απο 5 λεπτά . Υποθέτω οτι το αλάτι τους έκοψε την όρεξη ίσωως και το προσωρινο στρες . Στην συνέχεια φάγανε όλα και ο Θεμιστοκλής μάλιστα ακόμη φυλάει τα νώτα του αλλά δεν πετιέται σαν παλάβο ούτε φοβάται τόσο πολύ . Μάλιστα δειλά δειλά πλησίασε τα δύο γομάρια δύο φορές :P . Οπότε όλα καλά ακολουθούν δύο βίντεο σύντομα .
-------------------------
Όλα μαζί για μπανάκι με αλάτι σε 15 λίτρη λεκανίτσα

https://www.youtube.com/watch?v=jZKK...ature=youtu.be

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 14-08-18 στις 21:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries