Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 29-04-09, 21:29
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ Βασίλη
οπότε έχουμε έως τώρα 2 άτομα με κοινή τροφή το hikari.
Δε νομίζω να είναι καμιά αγγλική μάρκα και λόγω της σχέσεις που έχει η Κύπρο με Αγγλία να ψάχνω να την βρω στην Ελλαδα αλλά τζίφος.
Γιατι μετα και τους 2 σας θα σας

Ρώτησα για ζωντανές τροφές γιατί όταν ταΐζω τα γκαπι με γεωσκωληκα κάνουν σαν χαζά λες και έχουν να φανέ μέρες. Και όταν ρίχνω φιλαράκια έρχονται να φανέ αλλά καμιά σχέση, με την ζωντανή τροφή, να τα δείτε με κάτι κομματάρες στο στόμα να μην μπορούν τα καταπιούν καλά καλα και το ένα να κλέβει την τροφή από το στόμα του άλλο.(ένας μικρός χαμός)

τα μικρά κοι τρώνε και φιλαράκια ε? θεωρητικά ναι αφού τρώνε και τα χρυσόψαρα και είναι από την ιδία οικογένεια των κυπρίνων.(Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει)=(Εγώ ρωτάω Εγώ απαντάω)

δε νομίζω να υπάρχει τροφή για μικρά κοι? και αν υπάρχει δε νομίζω να αξίζει γιατί όπως ξέρουμε όλο και κάτι θα βρουν να φανέ μέσα σε μια ανοιχτή λίμνη.

Αν καταφέρω και κάνω της παραγωγές που θέλω με σκουλήκια – κάμπιες και υπάρξει μεγάλη αποδοχή από τους ζήτουλες τα κοι με βλέπω όταν κατεβω Κυπρο να σας φερνω σκουλικια.

“Λέω για σκουλήκια Κτλ γιατί όταν έψαχνα στο ιντερνετ για κατάλληλο δόλωμα για ψάρεμα σε θάλασσα. Έπεσα πάνω και σε ψάρεμα σε λίμνες και εντελώς εγκυκλοπαιδικά είπα να δω πως ψαρεύουν τα λίμνησια ψαριά.
Εκεί είδα ότι για να πιάσεις κυπρίνους και κάτι μεγάλα “γατόψαρα “ νομίζω γατόψαρα τα έλεγε πολύ καλό δώμα ήταν ο γεωσκωληκας γιατί τα ψαριά αυτά ψάχνουν στο χώμα για να βρουν σκουλήκια. “

ριχτε τα χαλουμι και σεφταλιες χε χε χε χε πλακα κανω
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01592 seconds with 11 queries