Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 10-04-08, 10:38
floridis Ο χρήστης floridis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Περιοχή: GLYFADA
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή προβλημα με ανεμονη

καλημέρα σε όλους.
μετά από καιρό έχω την ευχαρίστηση να φτιάξω από το 0 ένα νέο θαλασσινό ύφαλο μεγαλύτερο και καλύτερο από το προηγούμενο 120 λίτρων που είχα.
έτσι πήρα σιδερά πήρα τζαμιά πήρα σιλικόνες και να ένα νέο 260 λίτρα ενυδρείο γεννιέται με όλες τις βελτιώσεις και τα bugfix από το προηγούμενο
από φωτισμό χρησιμοποίησα την σίγουρη λύση τον 2 χ MH 70watt
έχω το ενυδρείο περίπου 5 μήνες από μετρήσεις είμαι στα παράγωγα του αζώτου όλα 0 εκτός από 0.05ppm NO3 να είναι καλά οΝΙΚΟΣΨΑΛΤΗΣME την θαυματουργή άλγη που μου έδωσε και μου έλυσε τα χέρια με ένα άκρος φυσικό τρόπο.

μετά από ένα σύντομο πρόλογο το πρόβλημα μου είναι με μια ανεμώνη που έχω από την προηγούμενη εβδομάδα την οποία δεν λέει να έρθει σε όπα της με τίποτα. τι CAτι ΚΗ τιΡΗ όλα δείχνουν καλά αλλά αυτή δεν λέει να στρώση να φάει τίποτα τα πλοκάμια της δεν έχουντον όγκο που πρέπει και επίσης δεν μπορούν να πιάσουντροφή που της δίνω. εχθές έκανα ένα μείγμα με zooplexphytoplexartemiamishflakes με σκόρδοκαι τροφή φυτική . παράδοξος έδειξε να τρώει αλλά μετά από καμία ώραέβγαλε από το στόμα της μερικά κομμάτια από τροφή.
υπάρχει κανείς που ναμπορεί να βοηθήσει?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01587 seconds with 11 queries