Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 24-07-09, 11:17
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή

καταρχην καλως ηρθες
η μονη λυση για να εχεις και τις κιχλιδες ειναι να παρεις ακομα ενα ενυδρειο..
θα σου πω κατι που ισχυει οχι μονο για μενα αλλα και για πολλους αλλους...
γενικα και εμενα μου αρεσουν πολλα ειδη,για παραδειγμα guppies,platys,molys,barbs,μονομαχοι,danios,razbor as,bublebee gobies..

το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτα δεν μπορω να τα βαλω μαζι....ασχετα αν θελω ή οχι(αν ηταν συμβατα μεταξυ τους εννοειτε οτι θα τα εβαζα)
γιαυτο και θα κανω ενα ενυδρειο με τα ψαρια μαλακου νερου,και ενα για τον μονομαχο...μετα,σιγα σιγα αν μου αρεσει κατι ακομα και εχω την δυνατοτητα,το φτιαχνω και βαζω τα guppies τα platys κτλ

ενα πραγμα που εμαθα μεσα απο το GAB ειναι να να σεβομαι τα ψαρια αναλογα με το τι τους αρεσει ή οχι..για παραδειγμα το οτι ζει ενας μονομαχος σε ενα βαζακι(οπως τους εχουν στα πετ σοπ) δεν σημαινει οτι θα παρεις ενα βαζο και θα τον βαλεις μεσα.....θα προσπαθησεις να του παρεχεις τα παντα απο αποψη νερου(μαλακο νερο) αλλα και διακοσμησης(πολλα φυτα και κρυψωνες)
με ολα αυτα τα παραπανω θα ευχαριστηθεις να βλεπεις το ψαρι σου να κανει βολτες αλλα και αυτο απο τη μερια του
δηλαδη δεν αρκει να γεμισεις ενα ενυδρειο με ψαρια,αλλα και αυτα να ζουν ανετα

ολα αυτα ειναι προσωπικη μου γνωμη αλλα και αυτο που θα προσπαθησω να κανω για τα ψαρακια μου.......

φιλικα παντα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01429 seconds with 11 queries