Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 09-02-14, 15:25
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

piranha

εγώ έχω να πω ένα μπράβο γιατί παρόλο το κράξιμο δεν απάντησες σε κανέναν

2 ένα μπράβο που δε σταματας το hobby

3 μια που σε φοιτητής και δε παίζει χρήμα γιατί μέσα στο 30 λίτρο δε βάζεις κάτι άλλο κάτι μικρό με πολύ λίγες απαιτήσεις

4 άμα θες μεγαλύτερο ενυδρείο και δεν έχεις οικονομική άνεση ζητα κάποιο εδώ στο forum όλοι έχουν ένα και τους πιάνει χορό και αν δε βρείς θα σου φτιάξουμε οι σαμιώτες ένα


κάτι άλλο τώρα αν θες αμαζονιανα ψαρια χρειάζεσαι α\ο

και τώρα θα απαντήσω σε όλους τους υπολοιπους μια και όλοι γίνατε ειδήμονες

γιατί είναι ακατάλληλο το 30 λίτρο για τα άπιστο ειδικά όταν πάμε για γεννα ?

σιγά τα τέρατα όταν βάζουμε ένα ζευγάρι δίσκους σε 100 λίτρα γεννηστρα με 200 μωρά γιατί δε βγαίνει κανεις να πει όλα αυτά που γράφετε εδώ ????


εγώ πιστεύω ότι μπορεί να καταφέρει γεννα στο 30 λίτρο ειδικά άπιστο

τι χρειάζεται

1 καλο φάει γεμάτο πρωτεΐνες λάρβες κουνουπιών κόκκινο σκουλήκι αρτεμιες μισής κλπ αν γίνετε και ζωντανά ακόμα καλύτερα

2 καθαρό νερό απαγορεύεται νερό γεννηστρας να έχει νιτρικά και αν έχει θα είναι στο ελάχιστο όριο
πως το κάνουμε αυτό με καθημερινές αλλαγές νερού αλλα χωρίς να ενοχλούμε τα ψαρια 10-15-20% καθημερινά

3 υπομονή πάνω απ όλα

4 όταν έχεις προετοιμαστεί και ήδη τα ψαρια είναι τέλεια σε χρώματα σε όλα βεβαια αυτό θέλει προσπάθεια με τροφές κλπ κλπ τότε όταν κανεις αλλαγή νερού ρίχνε τι θερμοκρασία 2-3 βαθμούς προς τα κάτω

δεν υπάρχει περίπτωση να μη δεις γεννα

βεβαια εγώ θα έβγαζα κάποια από τα φυτά γιατί όταν έρθει η ώρα και γεννήσουν και θες να ταΐσεις αρτεμιες πιστεψεμε η ζούγκλα δε βολεύει
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01560 seconds with 11 queries