Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 01-10-12, 01:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

απο εξοπλισμο κιεμενα μου φαινεσαι μια χαρα.εκει που μου φαινεται οτι το "χανεις" λιγο ειναι κυριως στην ιχθυοσυνθεση και μετα στα φυτα.

βεβαια οπως σου ειπε και ο Nick74 το τι ειναι και τι δεν ειναι βιοτοπικο ειναι σχετικη εννοια αναλογα με ποια κριτηρια το βλεπεις.

για μενα το ενυδρειο πρεπει να στηνεται γυρω απτα ψαρια και οχι το αντιστροφο.και εφοσον αυτο που σε νοιαζει ειναι να ειναι καλα τα ψαρια,πρεπει να εχεις υποψιν σου οτι τα altum Που θελεις να βαλεις θα τα ευχαριστησεις αρκετα δυσκολα.δηλαδη η γνωμη μου ειναι οτι γιαυτο το ψαρι αξιζει να κανεις αρκετους συμβιβασμους σε σχεση με αυτο που εχεις τωρα στο μυαλο σου για το στησιμο.εγω θελω να στησω 700+ λιτρα μονο γιαυτα.επισης μην ξεχνας καποιους περιορισμους που ισχυουνε για το εν λογο ψαρι και ενας βασικος ειναι το υψος/βαθος που χρειαζονται.σε αντιθεση με τα Pt.scalare που τα πτερυγια τους μικραινουν καθως μεγαλωνουν,στα pt.altum συνεχιζουν να μεγαλωνουν...

τις γαριδες ξεχνα τες,εκτος αν θες να τα ταιζεις red cherry
παντως με τα ψαρια που θες να κρατησεις μπαινεις σε αρκετα βαθια νερα και θα σε συμβουλευα πριν κανεις βιαστικες κινησεις,να διαβασεις αρκετα ακομα γιαυτα.δεν αμφιβαλω οτι διαβαζεις,απλα λεω να μη βιαστεις

στα 450 λιτρα μπορεις να κανεις ενα πανεμορφο κοινωνικο φυτεμενο οπως το περιγραφεις χωρις το ρισκο της λανθασμενης ιχθυοσυνθεσης διαλεγοντας ψαρια πιο προσεκτικα,η κανοντας καποιους συμβιβασμους στα σχεδια σου.το θεμα ειναι,τους συμβιβασμους να τους κανεις στα σχεδια που κανεις εσυ και οχι στις απαιτησεις των ψαριων
-------------------------
δηλαδη θα σε χαλαγε να κανεις ενα αυστηρα βιοτοπικο με καμια 40αρια κορυντορας και καμια κατοστη καρδιναλιους η ροδοστομους?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 01-10-12 στις 01:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries