Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 25-02-07, 22:58
Το avatar του χρήστη billy
billy Ο χρήστης billy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Περιοχή: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgetax Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν με ζαλίζεις φιλέ μου μιλά όσο θες μαθαίνω από αυτά που γραφείς. billy να σου πω την αλήθεια δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο.το τρέμουλο το παθαίνει ένας και κάνει απότομες κινήσεις σαν τρελό για 2-3 δεύτερα και μετά σταματάει αλλά μόνος του.λείπω όμως πολλές ώρες από το σπίτι οποτε δεν μπορώ να πω ότι δεν παίζεται και κάτι άλλο.ειμαι 100% σίγουρος ότι έχω 2 αρσενικά τώρα για τα αλλά περιμένω.
αλήθεια billy τι λες ποσά μηνών λες να είναι.όταν τα αγόρασα 30/12/2007 το μεγάλο ήταν 4 cm και τα αλλά 3 cm.αν μου πεις από εμπειρία σε ποσό καιρό γίνονται αφότου γεννηθούν στα 3 cm τότε θα δούμε ποσό μηνών είναι.
και ποσό μηνών ψάρι ξεκινάει να μένει έγκυος?????????????????
Λογικα το αρσενικο σου πρεπει να ειναι 6 η 7 μηνων και τα αλλα γυρο στους 5.Αλλα μπορει και να ειναι 6 με 7 και ολα.Να ξερεις πως παντα το κυριαρχο ψαρι μεγαλωνη πολυ πιο γρηγορα και ας ειναι ηλικιακα το ιδιο.Δηλαδη θα δεις οταν με το καλο παρεις την πρωτη γεννα οτι μερικα ψαρια προοδευουν πολυ γρηγορα σε σχεση με τα αλλα και συνηθως ειναι τα αρσενικα..Λογικα σε λιγο θα δεις τα πρωτα σημαδια ,αρκη να εχεις θηλυκα..Εγω εχω θηληκο 4 με 5 cm.
__________________
Τρελαμένος με τις ψαρούκλες!!!! Το ενυδρείο μoυ.
http://www.esnips.com/web/FISH
Oι φωτογραφιες μου



Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 5,81144 seconds with 11 queries