Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-11-16, 15:56
Το avatar του χρήστη h3342
h3342 Ο χρήστης h3342 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2010
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 100
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην h3342
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexis cosmo Εμφάνιση μηνυμάτων
όμορφα ψάρια αλλά πλαστικα φυτά βγάλτα κιόλας δεν κάνουν για τα ψάρια.
νιτρικά 15-20 είναι την μέρα της αλλαγής? κάθε μήνα άλαγη νερού με αυτά τα ψάρια μου φαίνονται πολύ λίγα τα νιτρικα.
με τι μετράς?
+ότι γράφεις πιο πάνω. αφού το ξέρεις μόνος σου ότι είναι για πιο μεγάλο ενυδρείο αυτά τα ψάρια γιατί τα πήρες? και αφού τώρα ξέρεις γιατί δεν τα δίνεις για να αποφύγεις μελλοντικά προβλήματα και αρρώστιες?

τα τεστ γινοντουσαν με τα μπουκαλακια της API τον πρωτο χρόνο,απο την στιγμη που εβγαιναν ιδιες συνεχεια οι μετρησεις σταμάτησα και εγω.
Με την πρώτη ευκαιρια θα ξαναγινουν μετρησεις και θα κανω update.
Πολυ πιθανο οπως λες επειδη τα ψαρια εχουν μεγαλωσει κιολας, να εχουν αυξηθει ισως τα ΝΟ3.

Στα loach τους δινω μεγαλη ποικιλια σε τροφες, οπότε πιστευω και με βελτιωση στην ποιοτητα νερου αλλα και σε κρυψωνες ώστε να βρίσκουν να ξερουραζονται ολα μαζί, και οτι αργούν πάρα πολύ να παρουν το τελικο μεγεθος τους,θα εχω αρκετες πιθανοτητες να μεγαλωσουν υγιή.Ως τωρα τουλάχιστον δεν είχα κάποια αρρώστια.Θα δουμε και στο μέλλον,αν παρουσιαστει καποιο πρόβλημα και δεν θα χωράνε,εννοειται θα τα χαρίσω τότε.
Τα πλαστικά φυτά σκεφτομαι να τα κρατησω ακόμα αφου βλέπω οτι στα ψάρια αρεσει η σκιά π κανουν και χαλαρωνουν απο κάτω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01500 seconds with 11 queries