Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 08-09-16, 10:33
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

@delta66 Δεν βρήκα κάτι στο .pdf που έστειλες. Φαντάζομαι από την στιγμή που δεν μου απάντησες στο pm, ότι ούτε εσύ θα βρήκες κάτι

Με την εταιρία που πουλάνε το Matrix δεν μπορώ να βγάλω άκρη μετά από κάποια email!!! Ουσιαστικά μου λένε ότι το surface area που γράφουν στο σίτε δεν πρέπει να με απασχολεί γιατί δεν παίζει κανένα ρόλο (δηλαδή σαν να είναι ένα τυχαίο νούμερο) και μου επαναλαμβάνουν συνέχεια ότι πρέπει να ακολουθήσω τον εξής κανόνα. Για κάθε 100L νερού να βάζω 250ml MATRIX. Όταν τους λέω ότι έχω 2 δοχεία 100λ. Το ένα με ένα ΚΟΙ 70εκ και το άλλο με ένα neon tetra και αν πρέπει να έχω από 250ml ΜΑΤΡΙΧ στο καθένα μου λένε για νορμάλ ιχθυοφόρτιση. Πολύ γενικά αόριστα και μόνο 1 κάνονας υπάρχει για την φίλτρανση (100L --> 250ml ΜΑΤRΙΧ) για ιχθυοφόρτιση που ο καθένας μας (μαγαζιά / χομπιστας κτλ) έχει διαφορετικά στάνταρ.
-------------------------
Η Λέκα καθάρισε, η ελαφρόπετρα έχει μπολιαστεί (αφού είχε καθαριστεί)



Η ελαφρόπετρα τοποθετήθηκε στο κάτω μέρος του δοχείου.



Και από πάνω η Λέκα και κάποια συμμαζέματα.



Δυστυχώς το βάρος του μπλε δοχείου μεγάλωσε αρκετά. Το δοχείο από κάτω παραμορφώθηκε και άρχισε να ανοίγει. Έβαλα το καπάκι και ενεργεί σαν μια τεράστια κόντρα (όπως στα ενυδρεία). Βελτιώθηκε η κατάσταση αλλά με προβληματίζει μην ανοίξει καμία μέρα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aliens- : 08-09-16 στις 10:33 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01578 seconds with 11 queries