Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 01-05-19, 20:23
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.384
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από detomara Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα φιλε Κλεοβουλε, Δηλαδή πιστεύεις ότι ένα 2080 φτάνει για τα 700 λίτρα; Η μαζί μετ τα δυο τα δικά μου; Με βάζεις σε εξοδα χαχαχαχχαχα. Την κάτσαμε την βάρκα ...τα έξοδα δεν θα τα γλυτώσεις αν σου πω τι πιστεύω εγώ θα την κάτσεις πράγματι τη βάρκα. Ένα μόνο παράδειγμα: σε ενυδρείο με τροφέους 330 λίτρων είχα ένα 2080(1700 λ/ω) και ένα FX5 (2300 λ/ω)
Δηλαδή πιστεύεις ότι αν εβαζα τρία Χάρεμια μέσα Στο ενυδρείο δεν θα ζευγάρωναν ε τα άλλα δύο και θα ζευγάρωνε μόνο το ένα; Γιατί αυτό που μου λες τώρα το έχω ξανακούσει. Ας εξαντλήσουμε το θέμα τρία Χάρεμια σε 700 l νερό. Γιατί είναι ένα πράγμα που το σκέφτομαι πολύ αλλά φυσικά όπως καταλαβαίνεις προβληματίζομαι. ΓιΆ αυτό πήρα αυτές τις τρεις διαφορετικές ομάδες με το σκεπτικό να τα βάλω όλα σε ένα ενυδρείο μέσα στο σπίτι μου, δεν έχω τη δυνατότητα να βάλω άλλο ενυδρείο μέσα στο σπίτι μου, Περιμένω την απάντησή σου ευχαριστώ
Όλα θα ζευγαρώνουν αλλά με διαφορετική συχνότητα. Το είδος που θα αναδειχθεί κυρίαρχο στο ενυδρείο θα ζευγαρώνει όμως πιο συχνά από τα άλλα. Εγώ θα έδινα τα αλμπίνο (που δεν μ' αρέσουν κιόλας ) για να αποφύγω κι άλλα προβλήματα (στην οριοθέτηση περιοχών, στην ανάδειξη των συμπεριφορών και γενικότερα στην ισορροπία μέσα στο ενυδρείο).
*Όλα όσα γράφω είναι προσωπικές απόψεις και εμπειρίες Δεν είναι απαραίτητο κάποιος να συμφωνεί ή να μην δοκιμάσει κάτι άλλο. Η προσπάθεια όλων μας είναι να φιλοξενούμε όσο το δυνατό πιο σωστά τα ψάρια μας που είναι ζωντανοί οργανισμοί και ενδέχεται πάντα να διαψεύσουν θετικά ή αρνητικά τις δικές μας προσδοκίες.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries