Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 09-05-17, 17:46
Το avatar του χρήστη giorgostriv
giorgostriv Ο χρήστης giorgostriv δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-10-2016
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

βασιλη γεια σου.στο κατω κατω μερος της λεκανης σου πρεπει να εχεις ενα κενο ασφαλειας με νερο ,να μην περασουν οι ριζες απο τα φυτα και πανε στις βανες και σου τις βουλωσουν.για αυτο το λογο ειπα μια στρωση με τελαρα σαν βαση, και μετα πανω σε αυτα να βαλεις τα φυτα μεσα σε αλλα τελαρα η σε τρυπητες γλαστρες για υδροβια φυτα ,να μπορεις να τα σηκωνεις.τωρα το οτι η λεκανη σου ειναι στρογγυλη και τα καφασια ορθογωνια και θα σου αφησουν κενα πρεπει να βρεις κατι σαν egg grate η στα μελισοκομικα ειδη να παρεις βασιλικο διαφραγμα να το κοψεις κυκλικο και να το πιασει με πλαστικα δεματικα στα κενα που μενουν.το δυχτι σκιασης ακομα μπορεις να παρεις λαστιχο για μπεκ ποτισματος να το κανεις κουλουρα και μαλιστα διπλο θα ειναι καλυτερα θα ειναι καπως πιο γερο ,και σε αυτη την κουλουρα να δεσεις το δυχτι παλι με δεματικα,αυτο μπορεις να το φτιαξεις να ταιριαζει ακριβως στο κυκλικο σχημα τις λεκανης σου.οσο για τα νουφαρα σου ,τα νουφαρα θελουν χωμα δεν μπορεις να τα βαλεις στο bog.εγω πλεον τα εχω βγαλει απο την λιμνη με τα κοι μου,εχω μονο στα χρυσοψαρα . και εχω βαλει και σε 200λιτρες λεκανες.το καθε ειδος μονο του.
-------------------------
α ξεχασα να σου πω η μεντα δεν ξερω αν θα σου παει στο νερο νομιζω δεν.ο δυοσμος παει καπου νομιζω και εδω μεσα στο φορουμ μας καποιος σταυρος αν θυμαμαι καλα ειχε φτιαξει ενα μπογκ φιλτερ και μαλιστα και για μανταρινους και ειχε βαλει δυοσμο. το θεμα ειναι δεν ξερω αν κατι απο αυτα τα φυτα μπορει να ενοχλησει τα ψαρια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgostriv : 09-05-17 στις 17:46 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01343 seconds with 11 queries