Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 23-07-12, 14:54
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ειναι βασικο για να επικοινωνησουμε μαζι τους, να καταλαβουμε πως επικοινωνουν μεταξυ τους τα ζωα.
Την ιδια προσπαθεια καταβαλουν κι αυτα για να επικοινωνησουν μαζι μας. Προσπαθουν να αποκωδικοποιησουν την συμπεριφορα μας.
Μη τα περιμενουμε ολα απο τα ζωα. Πρεπει κι εμεις να σκεφτουμε λιγο οπως τα ζωα για να υπαρξει επικοινωνια
Εγω παντως μονο με αυτο στο μυαλο μου, χωρις καμια βοηθεια, και μονο με γενικες γνωσεις για την αγελαια συμπεριφορα λυκων-σκυλων, "εκπαιδευσα" τη δικια μου και μαλιστα χωρις καμια πειρα. Ηταν το πρωτο μου σκυλι.
Δεν την εμαθα να πηγαινει στο περιπτερο για τσιγαρα (κι ουτε ηθελα), αλλα επικοινωνουμε πολυ καλα και ζουμε αρμονικα
Οτι αξιοπεριεργο (περαν τις συνηθεις δυνατοτητες ενος νορμαλ σκυλου) κανει, το εμαθε μονη της κι εγω απλα την παροτρυνα οτι μου αρεσει αυτο που κανει και να το κανει οποτε θελει

Ενα ελλατωμα μονο εχει που δεν μπορεσα να της διορθωσω.
Λιχουδιες.
Δεν μπορει να αντισταθει οπου τις πετυχει*
Δεν λενε ομως οτι ο σκυλος θα μοιασει του αφεντικου του?

* κακη συνηθεια, με τις φολες στο δρομο. Ευτυχως 11 χρονια τωρα την εχουμε γλυτωσει φτηνα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01388 seconds with 11 queries