Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 13-11-14, 21:36
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από darko Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οτι μαλλον αντεχουν και ειναι καλα το λεω επειδη γεννησαν και υπεθεσα οτι για να γινει αυτο εχουν καλες συνθηκες.τωρα οσο γιαβτο βαθος χρονου αυτο εξαρταται απ την προσαρμοστικοτητα του ειδους.σου προτεινωνα διαβασεις το Σμηνος. Το οτι η ταχυτητα εξαρταται απ την αναπαραγωγη σημαινει οπως στα μικροβια που αναπαραγονται ανα εκατομμυρια και μεταλλασονται συνεχως.δες ιος η1ν1 εχει αλλαξει ηδη δεκαπεντε φορες...
Μη το μπερδεύεις , δεν είναι το ίδιο, η μία ώρα ζωής ενός μικροβίου αντιστοιχεί σε ένα χρόνο με ενός ψαριού ή άλλου πιο αναπτυγμένου οργανισμού, και τα μικρόβια είναι ή μονοκύτταροι οργανισμοί ή ολιγοκύτταροι, ενώ ένα ψάρι ή ακόμα και ένα έντομο έχει χιλιάδες έως και εκατομμύρια διαφορετικά κύτταρα, που για να προσαρμοστούν όλα αυτά χρειάζονται αν όχι εκατομμύρια χρόνια, τουλάχιστον χιλιάδες.
Κοίτα φίλε μου, εμείς δεν έχουμε κάποιο συμφέρον που στα λέμε, σου λέμε ότι έχουμε μάθει ή έστω ότι έχουμε ακούσει, και δεν τα λέμε για να βρισκόμαστε σε κουβέντα και σε φιλοσοφικές συζητήσεις για την εξέλιξη των ειδών, Δαρβίνοι δεν έχουμε γίνει ακόμα, υπάρχουν άλλοι που έχουν ασχοληθεί διεξοδικά με αυτά τα θέματα. Και φυσικά δεν είσαι υποχρεωμένος να μας ακούς, μπορείς να κάνεις αυτό που θες, προχώρα λοιπόν έτσι.
Καλή συνέχεια από εμένα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01671 seconds with 11 queries