Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 11-04-18, 09:52
Netrino Ο χρήστης Netrino δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-04-2013
Περιοχή: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 300
Προεπιλογή

Αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως ενώ ακούγομαι ως αρχάριος, δεν είμαι και τόσο!έχω τόσα χρόνια ψαράκια, δεν εχω αντιμετοπήσει προβλήματα σχεδόν καθόλου, έχω χαρεί τα cory μου πάρα πολύ με πάρα πολλές γένες και μεγάλωμα αρκετών μικρών. Αυτό που θέλω να πώ είναι πως θέλω να ανέβω ένα σκαλοπάτι παρα πάνω, μου αρέσουν πάρα πολύ οι δίσκοι, θέλω να τους έχω να ζούν και όχι απλά να επιβιώνουν, αν έρθουν γέννες καλώς να έρθουν, θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ(υπάρχει εξοπλισμός και για γεννήστρα αν χρειαστεί). Μεγαλυτερο ενυδρείο δεν μπορώ να βάλω σπίτι μου, λόγω του οτι είμαι σε όροφο(και μια κ είμαι μηχανικός καλα θα κανουμε να αποφεύγουμε τα καουμποιλικια του 1τόνου σε ορόφους), όμως έχω χώρο που είναι ακόμα υπό διαμόρφωση στον οποίο υπάρχει πλάνο για πολύ μεγάλο(μπορεί και 2 τόνους αναλόγως τις διαστάσεις που θα μου βγεί),αλλά θα είναι σε χρονικό ορίζοντα του 1-1,5 χρόνου από τώρα! Εχω διαβάσει πάρα πολύ για τα ψάρακια αυτά, και είμαι αρκετά καταρτησμένος στη θεωρία, η πράξη βέβαια είναι πολύ διαφορετική, γιαυτό άλλωστε και ζητάω σύμβουλές από ανθρώπους που ασχολούνται με αυτό το είδος χρόνια! Με το χαζό μυαλό μου πιστευώ πως μπορώ να κάνω μια δειλή αρχή...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries