Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 07-10-11, 22:53
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από japetus Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί βρε το σκότωσες; Τα νερόφιδα είναι ακίνδυνα.
Δες τη δικιά μου εμπειρία και τις ενέργειες που έκανα εδώ:
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=17769
παρεπιπτοντως η λιμνη σου ειναι πανεμορφηηηηηηηη! ο εξω χωρος ειναι πολυ αρμονικος!!!!
οσο για το φιδι ειναι κατι που δε το θελω ουτε εγω και αυτο γιατι στα μεροι μου εχουμε πολλα ειδη απο νεροφιδα μεχρι οχιες και σαπιτες οπως και δεδρογαλιες και σαιτες που ειναι ακινδυνες απλα σε περνουν στο κυνηγητο για αυτο καθε χρονο βαζω θειαφι γυρο απο το οικοπεδο και γυρο απο τη λιμνη! ως τωρα δεν ειδα κανεα φιδι εκτος απο μια οχια που καμια σχεση με το νερο της λιμνης.
και τωρα μια ιστορια οταν ημουν μικρος στο κελαρι του σπιτιου μου που εχει να το ανοιξουμε πολλα χρονια ειχε ενα φιδι περιπου 2 μετρα και χοντρο. αυτο εβγαινε παντα για να παει στη στερνα να ξεδιπσασει! η στερνα αυτη εχει παντα νερο για να κατεβενουν τα πουλια να κανουν μπανιο. κανεις μας δε το εχει δει απο την οικογενια μου μονο η γειτονισα! ελεγε τη γιαγια μου: μαρια ενα φιδι φγενει απο το κελαρι και παει στο νερο πολυ συχνα! μια μερα απογευμα ηταν ενα μεγαλο φιδι απλομενω στο πλατισκαλο του σπιτιου μου κοντα στα ποδια της γιαγιας μου φωναξε τοτε η γιαγια μου ελατε να δειτε!!!! βλεπουμε τοτε ενα φιδι που μας ηρθε ολους μας να το αγκαλιασουμε!!!! ηταν τοσο ηρεμο που αυτο το ενιωθες και το βλεπες στα ματια του!!! ακομα και τωρα που σας γραφω σαν να το βλεπω!! μια στηγμη σηκωνει το κεφαλι του μας βλεπει ολους εναν εναν και μετα ξεψυχα!!! εκλαψα πολυ οπως και η γιαγια μου δακρυσε!!! κλαψαμε για ενα ζωο που δε ξεραμε οτι υπαρχει, για ενα ζωο που το θεορουσαμε μυθο οτι μπορει να υπαρχει στο κελαρι μας και οτι μονο η γειτονισα το εχει δει στα τοσα χρονια! αλλος ειπε οτι ηταν ο φυλακας του σπιτιου μας αλλος οτι εχει θησαυρο στο κελαρι γιατι τα φιδια τους αρεσουν τα μεταλα! τι να πω;;;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,18037 seconds with 11 queries