Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 23-06-11, 13:12
Το avatar του χρήστη ntak
ntak Ο χρήστης ntak δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-01-2010
Περιοχή: Κρητη
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Καλησπερα παιδια συγνωμη ποιυ αργησα να σας απαντησω....

@Faceck Φιλε θα ειναι ωραια να χαζευεις κοπαδι γκαπυ γαριδες κ γλυφτες πινοντας φραπε παρα να βλεπεις μονο 5 η 6 μεγαλα ψαρια αν αντεχε η τσεπη μου θα το εκανα θαλασσινο !!!!!!! σιγουρα θα τ κανω καποια στιμγη στο μελλον .. Αυτη ειναι η γνωμη μου...

@dimis1978 Ειναι ευχαριστο που πριν ακομα κανεις οτιδηποτε ρωτησες εδω.
Θα γλυτωσεις λαθη,απογοητευσεις και χρημα.
Ας ξεκινησουμε λοιπον...
Θα βαζεις νερο βρυσης ή εισαι διατεθειμένος να το τροποποιήσεις για χαρη καποιου ψαριου με αντίστροφη οσμωση?
θα βαλω νερο απο τη βρυση . οσο για την αντριστροφη οσμωση μπορει να βαλω αργοτερα ...

Θελεις ενυδρειο με φυτα η χωρις?
Εννοειτε θα βαλω φυτα ( χαμηλες απαιτητες)
Θελεις να ειναι ευκολο στην συντηρηση (καθαρισμος,λιπασματα,φωτισμος,κλαδεματα κ.α.) η δεν εχεις προβλημα να διαθετεις παρα πανω ωρες και χρημα?
Οσο για το καθαρισμο δεν εχω προβλημα Λιπασματα θα χρησιμοποιησω σε σκονη pouwr4. κλαδεμετα φυσικα θα κλαδευω στη αρχη θα βαλω 3 η 4 φυτα σιγα σιγα θα ξαναφυτεψω μεχρι να γινει ζουγκλα κι θα βαλω μερικες μεγαλεε πετρες για να τις κανω σαν βουνα.. Πιστευω θα ειναι παρα πολυ ωραιο στο τελος ετσι πιστευω.. Βεβαια δεν θελω νσ δινω πολλα χρηματα για το ενυδρειο ..
Αναπαραγωγες μπορεις να εχεις σχεδον σε ολα τα ψαρια,με μερικα ειδη ευκολα (γκαπυς) με αλλα πολυ δυσκολοτερα εως αδυνατο και με ειδικες συνθήκες (νεον).
Οποτε ας ξεκινησουμε με ενα ειδος ψαριου που θελεις να εχεις οπωσδηποτε στο ενυδρειο σου ωστε πανω σε αυτο να "χτισουμε" ολο το ενυδρειο,απο διακοσμηση εως τους συγκάτοικους.
Αυτα μου τα ειχαν πει .. αλλα να σου πω την αληθεια δεν μου αρεσουν τα μεγαλα ψαρια δεν ξερω γιατι ετσι μου τραβαει το ματι. εγω τρελενομαι τα γκαπυ νεον γαριδες και γλυφτες κι τα σαλιγκαρια .. θα ταιριαζουν ολα αυτα τα ψαρια η οχι??

Ποια ειναι η γνωμη σου ...... ??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02497 seconds with 11 queries