Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 13-08-08, 19:32
japetus Ο χρήστης japetus δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-02-2005
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ!

Δεν παμε καλα... Ενώ δεν εχουν περασει 10 μερες καλα-καλα που τα ψαρια μου εχουν βρει την ησυχια τους, έχω προσθέσει εν τω μεταξυ ένα καινουριο κοι, ενα black moor και ενα οραντα με κοκκινο κεφαλι, πριν απο μερικες μερες δεν μπορω να δω το οραντα (ουτε το μαυρο βλεπω αλλα λογω χρωματος τρεφω ακομα ελπιδες)... Την αλλη μερα ανοιγω το φιλτρο με το μικρο καταρρακτη και σε λιγο τί να δω; Ένα καινουριο νεροφιδο, ιδιο ή και μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το προηγουμενο λιάζεται στα νουφαρα κατω απο τον καταρρακτη....!!!
Πηγα να το αρπαξω μια και ηταν σχετικα ηρεμο αλλα μου ξεφυγε... Το ξανειδα πολλες φορες την ιδια και την επομενη μερα αλλα δεν μπορεσα να το πιασω.. Την επομενη μερα ειχε μεγαλη κακοκαιρια, βροχες κλπ δεν το είδα εκεινη την μερα αλλα ούτε ξανα έπειτα.. Υπάρχει πιθανοτητα λόγω βροχής να έφυγε (λογω βρεγμενου εδαφους και κυνηγητου από μέρους μου); Σαν είδος το νατριξ νατριξ ειναι ανταγωνιστικο με τα όμοιά του; Γιατί δεν είχα δει δυο μαζί παλια και το προηγουμενο ηταν τραυματισμένο, μήπως αλληλοεξοντώνονται; Σαν βασικο υποπτο θεωρω ενα μεγαλο χωραφι με καλαμποκι που ποτιζεται συνεχεια και ειναι γειτονικο απο τη μια μερια με μενα και απο την αλλη με ενα μικρο έλος....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries