Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 11-01-14, 03:42
Το avatar του χρήστη afroditoula
afroditoula Ο χρήστης afroditoula δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2013
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις παρατηρήσει εντασεις αναμεσα στα ψάρια μηπως?..μονο τα 3 θυληκα εινια ετσι?..στο θέμα μου ενα νεο βασίλειο έχω φωτο απο τους καινούριους μονομάχους..είχε προκύψει ενα θέμα οτι το ενα παιζει να είναι αρσενικό οποτε δεν ξέρω 100% το φύλο του ενος πάντως αν αυτό υπήρχε περιπτωση να είναι αρσενικό εγώ για καλό κ για Κάκο απομακρινα το αρχικό αρσενικό που είχα σε άλλο ενυδρείο..εντασεις υπηρχαν εξ αρχής αλλά όχι σοβαρές...ακόμη κ οτάν τα φώτα σβήνουν δεν έχω παρατηρήσει κάτι το ιδιαίτερο...

οι μετρησεις του φίλτρου σου ειναι περίεργες..πιστευω οτι με τόσα ψαρια που εχεις θα επρεπε να ειχες περισσότερα νιτρικα ,και η αμμωνια να ειναι τελειως 0..(εκτος αν η ενδειξη που εχεις ειναι το 0 στα αντιστοιχα τεστ)
Σιγά τα ψαριά που υπάρχουνε για να έχω πιο υψηλα νιτρικά...το έχω πνίξει στα φυτά...Οσον αφορα την αμωνια η ένδειξη η χαμηλότερη που έχει το τεστ είναι αύτη που έχω γράψει...δλδ μηδέν...??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skydiver Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω και εγώ κάτι ως εντελώς αρχάριος (ανίδεος θα έλεγα) όσο αφορά τις ασθένειες;
Η αμμωνία δεν έχει σαν σύμπτωμα το κοκκίνισμα (ίσως και αιμάτωμα) στα βράγχια των ψαριών;
Αυτό το διάβασα κ εγώ σε κάποιο θέμα που αναφερόταν στα χρυσόψαρα....άλλα κ παλι δεν έχω μέτρηση αμμωνίας...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
μου φαινεται βλεπω και ick στη φωτο?τα ασπρα στιγματα που φαινονται στο ψαρι πως ειναι?σαν ασπρα μπιλακια μικρα,η αλλιως?
Δεν υπαρχουν κιλιδες στο ψάρι η φωτο είναι έτσι....νόμιζα πως αυτό ηταν αρρώστια μονο σε τετρα...όσο ζω μαθαίνω...
αν σου πεθανε καποιο επρεπε να τραβηξεις κοντινη φωτο απτο ψαρι εξω απτο ενυδρειο να το δουμε.εδώ με δυσκολία το εβγαλα απο το ενυδρείο...ήθελες κ φωτο????? Που κουράγιο....
το κοκκινισμα ειναι μονο εξωτερικα η και εσωτερικα στα βραγχια?
Τι έννοεις????
το εχουνε ολα τα ψαρια η μονο αυτο που ψοφησε?όλοι οι μονομαχοι
οταν λες 6 φορες την εβδομαδα ταισμα,ποσο ταισμα εννοεις?μια φορα τη μερα η παραπανω?
Εξαρτάται...μέχρι δυο το πολύ τη Μερά...
τα νιτρικα σου μου φαινονται λιγο περιεργα,αλλα μπορει και να μην ειναι προβλημα.

τις αλλαγες νερου πως τις κανεις?με προετοιμασία Σϋμφωνα με το θέμα στους αρχάριους με το βαρέλι...δεν τίθεται θέμα θέλω να πιστεύω...

βλεπω και το χρωμα του μπροστα ειναι ξεθωριασμενο.απτο κεφαλι μεχρι τη μεση περιπου.
κ παλι η φωτο φταίει...είναι το ίδιο κοκκινο παντου
__________________
Μ' ένα τοστ είμαι απ' το πρωί κι αντί να λιποθυμώ εγώ λιποθύμησε η μάνα μου μόλις το 'μαθε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη afroditoula : 11-01-14 στις 03:42 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01732 seconds with 11 queries