Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 22-04-08, 12:25
Το avatar του χρήστη flying_guardian
flying_guardian Ο χρήστης flying_guardian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-01-2008
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Zorba_The_Freak Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρα πολυ ωραιο.

Εγω θα προσθετα και ενα στρωμα φυλλα στο βυθό...
Ενα στρωμα φύλλα; Τι σοϊ φύλλα; Κόλες Α4;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπραβο!!!!
Πολυ φυσικο το στησιμο..
Οι τιμες σου ομως PH GH KH νομιζω οτι ειναι ακαταλληλες για καρδιναλιους...
ΠΕΤΡΟΣ
Πέτρο ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι πως όσο και αν διαβάζω πάντα θα πάνω μια @@ρια που θα τα διαλύσει όλα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα! Λοιπόν, το πόσο όμορφο είναι το ενυδρείο, στο είπαν.. Για τη σκληρότητα και το pH σου είπαν.. Να προσθέσω ότι αφού έχεις και τη μπουκάλα για το CO2, και αρκετούτσικο φως (γύρω στο 0.6W/lt), καλά το πιο εύκολο είναι να το αυξήσεις κι άλλο αν θελήσεις, είναι μεγάλος πειρασμός να προχωρήσεις σε ακόμα περισσότερα και δύσκολα φυτά.. Και μια ακόμη παρατηρησούλα είναι για το φωτογραφικό κομμάτι.. Φαίνεται πως φωτογράφησες μετά από καθάρισμα/εργασίες στο ενυδρείο, και υπάρχουν διάφορες αιωρούμενες μπίχλες.. Αν το άφηνες λιγάκι να το μαζέψει το φίλτρο θα φαινόταν ακόμα καλύτερο!

Παρ'όλα αυτά.. Το μεγαλύτερο "Συγχαρητήρια" είναι γιατί έκανες πραγματικά κάτι αξιοζήλευτο/αξιοθαύμαστο/δε βρίσκω λόγια/ειλικρινά σε ζηλεύω, και είμαι σίγουρος πολλοί το ίδιο.. ΠΡΙΝ ακόμη πάρεις το ενυδρείο, ξεκίνησες να διαβάζεις, να ρωτάς και να μαθαίνεις! Μακάρι να είμασταν όλοι σαν κι εσένα! Μπράβο!
Δημητράκη θα σε μαλώσω! Δεν είσαι αρκετα καλός στην αρηθμιτική μου φαίνεται!
Είμαι σχεδόν 1watt/lt! Πιο δύσκολα φυτάκια; είχα την lobelia cardinalis την οποία και παλέυω να σώσω αλλά μου την τσακίσανε. Άλλωστε τώρα για όλο το καλοκαίρι δεν θα έχω και καθόλου χρόνο για να τα φροντίζω. Οπότε απορρύπτονται!

Χα, στην έσκασα! Δεν είναι μετά από καθαριότητες. Αυτά που βλέπεις να αιωρούντε είναι όντως βρώμα. Είναι λίγη τροφούλα που δεν την φάγανε και φύλλα από τα φυτά μου!

Πάντως ειλικρινά σας ευχαριστώ πολύ όλους! Δεν το φανταζόμουν οτι μπορεί να άρεσε τόσο!
Τουλάχιστον ένα μέρος από το διάβασμα δεν πήγε στράφι!

Υ.Γ. Από λάθος μου, οι λάμπες είναι Τ-5 και όχι Τ-8
__________________
Κωνσταντίνος
Κανείς δεν έπαθε τίποτα από το διάβασμα
Γιράσκω αεί διδασκόμενος
Εις υγείαν του FORUM

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη flying_guardian : 22-04-08 στις 12:32 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01603 seconds with 11 queries