Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 17-04-16, 11:08
Το avatar του χρήστη Anna10
Anna10 Ο χρήστης Anna10 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-06-2012
Περιοχή: Aru Islands
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Πάνος Εμφάνιση μηνυμάτων
πολύ καλο εγινε!! να μας ενημερώνεις και να βλέπουμε την προοδο των φυτων (θελω να μου πεις πως τα παει ειδικα η σελατζινελα). Τωρα αρχισα να ασχολουμαι κι εγω με αυτά και με ενδιαφερει πολυ.


Επισης το φυτο με τις πιτσιλιες διπλα στη φτερη ποιο είναι?

Ξερεις τι λειπει?? μια βανιλια να σκαρφαλωνει περα περα στο κλαδι! Η δικη μου μεγαλωνει απίστευτα γρηγορα. Σου την προτείνω ανεπιφύλακτα. αν θες σου στελνω και κλαδεμα (σε ποια περιοχη εισαι γιατι το aru islands...)
Πάνο τη σελατζινέλα δυστυχώς έκανα το λάθος να την πάρω πολύ νωρίς με αποτέλεσμα, λόγω έλλειψης πολύ υγρασίας να μου ξεραθεί ένα μικρό μέρος της. Δεν θέλει να στεγνώσει ποτέ το χώμα της από ότι κατάλαβα και να ψεκάζετε συνέχεια. Έτσι έκοψα ένα μέρος του φυτού και το έχω φυτεμένο εδώ. Το κάθε μέρος της έχει ριζίδια κι έτσι προς το παρόν είναι εντάξει. Αν αντέξει θα δείξει.

Begonia Angel wing αν εννοείς αυτή δίπλα στον κορμό.
https://www.google.gr/search?q=begon...cXtuTSxqMVM%3A

Αν εννοείς το αναρριχόμενο Scindapsus (Epipremnum) pictus argyraeus
https://www.google.gr/search?q=begon...ctus+argyraeus

Βανίλια είχα στην εσωτερική λίμνη που είχα και από το πολύ νερό μου χάλασε. Δυστυχώς μένω Γερμανία. Μακάρι να ήμουν κοντά.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Αννουλα κανεις θαυματα!!
Πανο ακριβως το ιδιο σκεφτομουν για το κλαδι ,οτι χρειαζεται ενα φυτο γυρω γυρω συμφωνω απολυτα.
Το φυτο που λες πρεπει να ειναι begonia-coccinea flamingo
Σε ευχαριστώ Χρήστο μου. Είχα την εντύπωση ότι ήταν begonia Angel Wing αλλά μπορεί να έχεις δίκιο. Όταν την πήρα μου είπαν ότι είναι begonia αλλά δεν ήξεραν ποιο είδος.
-------------------------
Τελικά θα έχω θέμα. Δεν έχουν το Θεό τους τα άτιμα.





Και ανεβαίνουν στρατιές, το ένα μετά το άλλο, λες και συνεννοούνται μεταξύ τους.



Έχουν συγκεντρωθεί στην έξοδο του φίλτρου και μου φαίνεται θα μαζεύω γαριδόνια από την στεριά.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Anna10 : 17-04-16 στις 11:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,34153 seconds with 11 queries