Θέμα: μονομαχος
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 03-01-15, 23:29
Το avatar του χρήστη paraskevas
paraskevas Ο χρήστης paraskevas δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Περιοχή: Λήμνος
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

Καλησπερα βλεποντας ολη την συζητηση δεν κρατηθηκα να μην παραθεσω την γνωμη μου σαν αρχαριος στον κοσμο των ενυδρειων και των ψαριων.
πρωτον να πω ενα μπραβο στα παιδια που προτιθενται να παραχωρισουν τα απαραιτητα εξαρτηματα για το ενυδρειο σου , αυτο δειχνει την αγαπη τους για το χομπι
και δευτερον σε εσενα σε σενα που θες να κανεις τα παντα για να διασφαλισεις ενα καλο περιβαλλον για το ψαρακι σου.
Γιαυτο θα σου πω την ειλικρινη αποψη μου σαν εντελως αρχαριος, δωσε το ψαρακι καπου προσωρινα και κανε ενα βημα πισω και δες εαν θες πραγματικα να ασχοληθεις με το χομπι κανε ενα πλανο μην βιαζεσε ξεκινα απο την αρχη. Επειδη ανεφερες στην αρχη οτι οικονομικα δεν επιτερπουν πολλα και να διευκρινισω οτι το σεβομαι απολυτα και πανω κατω και εγω ετσι ειμαι σου λεω οτι το χομπι δεν ειναι φθηνο, δεν περνεις γυαλα,φως,φιλτρο,θερμοστατη,τροφη και τελος ολα λύθηκαν ενα ενυδρειο εχει συνεχεια εξοδα, να ενα φαρμακο να μια αλλη τροφη για ποικιλια να μια βλαβη ή αναβαθμιση του εξοπλισμου.
Δες κανε τα σχεδια σου και αμα εισαι προθυμη να δεσμευτεις προχωρα εδω υπαρχουν αρκετα παιδια ετοιμα και προθυμα να σου λυσουν ολες τις αποριες σου, απλα εχω δει πολλα παιδια ξεκινησαν σαν εσενα, βρεθηκε ξαφνικα στην κατοχη τους μια γυαλα με ενα ψαρι και δεν ηξεραν τι να κανουν και το πρωτο που εγραφαν ειναι σοσ τι να κανω το ψαρι δεν ειναι καλα.
Δεν θελω να σε αποθαρρύνω απλα καποιος πρεπει να σου πει και τα κακα στην αρχη για να ξερεις που μπενεις.
Ελπιζω να μην σε προσβαλλα ή σε εθιξα με αυτα που εγραψα (ειναι και πολλα) αλλα και εγω σαν αρχαριος αυτα περναω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01446 seconds with 11 queries