Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 19-03-14, 23:33
ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΣΤΟΥΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-03-2014
Περιοχή: Κρήτη
Μηνύματα: 55
Post

Καλησπέρα και Απο εμένα!

Είμαστε κοντά στα λίτρα και αν και έχεις αποφασίσει ψαροσυνθεση μιας και είσαι στην αρχή θα τολμήσω να σου προτείνω να κοιτάξεις και προς Αφρική μεριά... Τα λίτρα σου πιστεύω θα μπορούσαν να κάνουν μια πολύ όμορφη ταγκανικα, απλό ενυδρείο, εύκολο στην συντήρηση όχι ιδιαίτερη διακόσμηση δεν χρειάζεται Προσθήκη co2 ( εάν βάλεις φυτά θα χρειαστείς πιθανόν) επίσης δεν χρειάζονται συγκεκριμένο φωτισμό.... Είναι σχετικά ότι πιο εύκολο εάν ξεκινάς τώρα και εάν πας σε ταγκανικα είναι σίγουρο ότι θα ανταμειφθεις Απο την χαρά του να πάρεις γέννες Απο τα ψαράκια σου αλλά και από την συμπεριφορά που.έχουν τα ψάρια αυτής της λίμνης επίσης δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα από το νερό σου μιας και είναι επιθυμητές οι υψηλές σκληρότητες

Αυτά όσο αναφορά τη προπαγάνδα μου ώστε να σε κάνω να αλλάξεις απόφαση, αυτά βέβαια είναι γούστα, η απόφαση είναι δική σου

Από εκεί και πέρα αν και δεν έχω ασχοληθεί με τα ψάρια που αναφέρεις νομίζω ότι τα ραμιρεζι θέλουν φυτεμένο ενυδρείο αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κοιτάξεις για λιπάσματα πριν βάλεις την άμμο και ίσως πρέπει να κοιτάξεις τον φωτισμό σου εάν είναι επαρκής για να μεγαλώσεις φυτά...

Τα corydoras θέλουν άμμο για να μην τραυματίζουν τα μουστάκια τους οπότε εάν βάλεις βάλε άμμο και.όχι χαλίκι... Δεν ξέρω κάτι παραπάνω να σου πω τα άλλα θα στα.πουν αυτοί που έχουν ασχοληθεί περισσότερο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01426 seconds with 11 queries