Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 16-10-08, 23:23
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
...να πάρεις αλφαδολάστιχο για να αλλάζεις το νερό με είσοδο-"μπαστουνάκι" φίλτρου, και να βάζεις τα λιπάσματά σου με δοσομετρητή (για μωρά!) και σύριγγα (...μακριά απο μάς!)
Σύριγγα χρησιμοποιώ και εγώ ( για το ενυδρείο εννοείται) αλλά επειδή γενικά στο ενυδρείο μου υπάρχουν φυτά χαμηλών απαιτήσεων και βάλω καμιά φόρα κάποιο πιο απαιτητικό φυτό προσπαθώ να το βοηθήσω με λίγο παραπάνω λίπασμα και ναα τα αποτελέσματα!

A! και η "τσιγγουνιά" στη λίπανση ΔΕΝ είναι λύση... η ΣΩΣΤΗ και τακτική λίπανση είναι λύση...!!!
Σε φυτά χαμηλών απαιτήσεων πρέπει να χρησιμοποιούμε λιπάσματα με πολύ πολύ προσοχή και σε μικρές ποσότητες. Αυτό εννοούσα.

...και γιατί σου ξεφεύγουν τα φωσφορικά? μήπως να δοκιμάσεις ΑΛΛΗ τροφή ή να ταϊζεις λίγο λιγότερο???
Η βασική τροφή που χρησιμοποιώ είναι η Tetra Menu. Ξέρεις τίποτα παραπάνω για αυτήν; Δεν ξέρω αν έχεις μικρά ανήψια, αλλά αν έχεις θα καταλαβαίνεις γιατι μερικές φορές τα ψαράκια μου τρώνε λίγο παραπάνω.
Θόδωρος
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elle Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτή τη μαυρίλα μπορείς να την καθαρίσεις τριβοντας την με το χέρι ή με ένα μαλακό σφουγγαράκι σε ενα κουβαδάκι με νερό απο το ενυδρείο .

Και το δικό μου πιανει καμια φορά αν αργήσω πολύ να το καθαρίσω
Σε εμένα πάντως η μαυρίλα δεν έφευγε με τίποτα. Ήταν ένα με το φύλλο.
Μιλάμε για έντονο και καθαρό μαύρο χρώμα, όχι καφέ...
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη theodor72 : 16-10-08 στις 23:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01462 seconds with 11 queries