Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 16-06-16, 22:09
dragonace Ο χρήστης dragonace δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2016
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Καλησπέρα σας,
Ένα μήνα κ ακολούθησα τη συμβουλή σας κ αλλάζω νερό τουλάχιστον 30% κάθε εβδομάδα, το ενυδρείο πλέον έχει μεσα 1χατσετ, 1νεον, 1μολυ δαλματιας, 1 κοκκινη ζεβρουλα & 1μηλοσαλιγκαρακι ενώ σημερα πρόσθεσα κ 1γατοψαρο. 1 μήνα τωρα φαίνεται ότι ζουν πολυ καλά, μου κάνει εντύπωση ότι το κάθε ένα έχει βρει το ζωτικό του χώρο ενώ το μολυ φαίνεται να ειναι το κυρίαρχο μάλιστα όταν πήγα να του βάλω μεσα ένα άλλο μολυ (δώρο) μεταξύ τους ψιλοκοντραριστικανε κ το γύρισα πίσω. Οι τανινες παραμένουν τη "μούχλα" όμως στο ξύλο τη καθάρισα με καυτό νερό. Κάποια στιγμή έπιασε αλγη στα τζάμια αλλα τη καθάρισα με ειδική βούρτσα. Σημερα έβαλα κ ένα νέο φυτό υποτίθεται για γκαζόν αλλα έχω βιολογικό τσαιλακι κ δε το βλέπω να ευδοκιμεί γιατί δε νομίζω ότι θα πιάσουν οι ρίζες, δυστυχώς τη πάτησα γιατί νόμιζα ότι θα έχει μεγαλύτερες αλλα προφανώς δεν ενημερώθηκα...φανταζομαι ότι φαίνεται αλλοκοτο όλο αυτό με 1 ψάρι του είδους ενώ είναι κοπαδοψαρα..στο πετσοπ μου είπαν να μην ανησυχώ κ ότι κάθε ενυδρείο ειναι ένας ξεχωριστός μικροκοσμος..πάντως μέχρι στιγμής δείχνει να πηγαίνει καλά αν προσαρμοστεί κ το γατόψαρο τότε ίσως αξίζει να το παλέψω κ να κρατήσω αυτή την ισορροπία.
Ευχαριστω
-------------------------
Σε κάθε αλλαγή νερού χρειάζεται ακομα να ρίχνω μεσα σταγόνες βακτηρια κ άλατα;
Επίσης βλέπω ότι λόγω καιρού η θερμοκρασία ανεβαίνει κάποιες μέρες αρκετά, μπορω να κάνω κάτι γιαυτο;
Έχω τροφή φυλλαράκια χρυσοψαρου κ μονομάχου, κάνει για τα ψαράκια που έχω;
Σας ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dragonace : 16-06-16 στις 22:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01431 seconds with 11 queries