Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 27-09-10, 22:45
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από assoscoupa Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν ερώτηση πρώτη σχετικά με αυτό:
... αφού έχω στρωμένο ενυδρείο και έχω ένα σύστημά σε ισορροπία γιατί να αλλάζω νερό αφού έχω φίλτρο που το καθαρίζει? Εάν δεν αλλάξω ιχθυοφόρτιση υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάποια τιμή που να θέλει αλλαγή!
χαιρομαι που σου αρεσε το αρθρο.
το εξηγω λιγο παραπανω για τις αλλαγες...

"Τα νιτρικα και φωσφορικα αλατα αυξανουν τη συγκεντρωση τους συνεχως και μπορει να φτασουν σε επικινδυνα για τα ψαρια επιπεδα. Ακομη κι αν εχουμε αρκετα φυτα στο ενυδρειο μας (τα οποια καταναλωνουν-"τρωνε" τα νιτρικα-φωσφορικα) και αυτο δε συμβει, πολλα στοιχεια που περιεχει το νερο εξαντλουνται και πρεπει να τα αναπληρωσουμε....γιαυτους τους λογους επιβαλλεται να κανουμε αλλαγες νερου."

υπογραμμισα τα σημεια-κλειδια που απαντουν στην ερωτηση σου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από assoscoupa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας πούμε ότι έχω το ενυδρείο στο σαλόνι. Ποια μέθοδο μπορώ να χρησιμοποιήσω για να αλλάξω νερό χωρίς να με χωρίσει η γυναίκα ? .... Υπάρχουν φίλτρα που έχουν ενσωματωμένο το θερμαντικό σώμα (όλα σε ένα) ? Τα φώτα δεν προσφέρουν αύξηση θερμοκρασίας ?!
ναι υπαρχουν φιλτρα (εξωτερικα) που εχουν και το θερμοστατη ενσωματωμενο...αλλα θεωρω πιο ευελικτο το να τα εχεις χωριστα.
τα φωτα φυσικα και συμβαλλουν στην αυξηση της θερμοκρασιας.
οσο για τις αλλαγες...πολλοι τροποι. με κουβα...με αλφαδολαστιχο απευθειας στην αποχευτευση....κανοντας μια αναζητηση εδω θα δεις διαφορους τροπους που χρησιμοποιει ο καθενας.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01573 seconds with 11 queries