Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 21-09-11, 16:30
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή τα χρυσόψαρα είναι ανθεκτικότερα από άλλα ψάρια και μπορούν να ζουν ακόμα και σε πολύ κακές συνθήκες, πρέπει κάθε φορά που συζητάμε να αναφέρουμε τις γυάλλες?

Φίλε Γιάννη, έχουν γίνει πάμπολλες έρευνες με διαφορετικές συνθήκες για τα συγκεκριμένα ψάρια και φαίνεται ότι όντως το οξυγόνο παίζει ιδιαίτερο ρόλο στην υγεία και στην ανάπτυξη τους. Διαφορετικά ο καθένας μπορεί να πει ότι από την στιγμή που επιβιώνει το χρυσόψαρο μου για αρκετό καιρό, φαίνεται ότι το έχω στις πλέον κατάλληλες συνθήκες...Υπάρχει βλέπεις το κακο, το καλό, το καλύτερο και το κάλλιστο! Από το καλό και άνω θεωρούνται κατάλληλες συνθήκες.


Συμφωνω σε αυτα που λες αλλα.Εφοσον οπως λες ειναι ανθεκτικοτερα απο αλλα ψαρια,απο που βγηκε το συμπερασμα οτι τα χρυσοψαρα θελουν περισσοτερο οξυγονο απο ενα πλατυ πχ ή ενα δισκο την στιγμη που τα χρυσοψαρα θα ζησουν πολυ περισσοτερο απο αυτα σε ενα μη επαρκως οξυγονομενο περιβαλλον(ασχετα απο την αναπτυξη.το αν ειναι σωστο κτλ που θα εχουν);Ετσι οπως το θετεις με το καλο καλυτερο και καλλιστο,σε ολα τα ενυδρεια θα πρεπει να υπαρχει σε λειτουργια αεραντλια.Συζητηση κανουμε,ετσι;
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01748 seconds with 11 queries