Θέμα: κυβος 60 λτ
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #286  
Παλιά 12-12-16, 20:44
revolution1925 Ο χρήστης revolution1925 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-04-2010
Περιοχή: aridaia
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή

Καλησπερα!
Σημερα ειχαμε αλλαγη 20 λιτρα και μετρησεις
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ 26
PH 8,1
ΑΛΑΤΟΤΗΤΑ 1026
ΑΜΟΝΙΑ 0
ΝΙΤΡΩΔΗ NO2 0
ΝΙΤΡΙΚΑ NO3 0
ΑΣΒΕΣΤΙΟ Ca 420
ΜΑΓΝΗΣΙΟ Mg 1410
ανθρακικη σκληροτητα KH 8,2
ΦΩΣΦΟΡΙΚΑ PO4 λιτοτερα απο 0,25 περισσοτερα απο 0

την προηγουμενη βδομαδα εβγαλα το σκιμμερ επιφανειας αλλα διμιουργηθηκε μετα φιλμ στο νερο..κουνισα σημερα λιγο τον κυκλοφοριτη αλλα δεν βλεπω να γινετε τιποτα οποτε μαλλον θα το ξαναβαλω το σκιμερακι..

επησης την προηγουμενη βδομαδα που εβγαλα το σκιμερακι ξεχασα να βαλω στην μπριζα τον θερμοστατη και ολη την βδομαδα το ενυδρειο ειχε 22 βαθμους

μου ψωφισε ενα μεγαλο σαλιγκαρι που ειχα αλλα δεν ξερω αν ηταν απ αυτο..ηταν λιγοτερο κινητικο απ τα αλλα απ την αρχη..παππους ηταν μαλλον!

το ενυδρειο αρχιζει και μωβιζει σιγα σιγα και τα ψαρια ειναι μια χαρα!

για τα κοραλλια τωρα μιλησα με Γερμανια και με την ups και λενε οτι θα κανουν μια μερα γερμανια θεσσαλονικη..οποτε μαλλον ετσι θα γινει η δουλεια..κανονισα και με εναν φιλο ταξιτζη που παει καθε μερα θεσσαλονικη να παει να τα παρει απο την ups και να τα φερει..οποτε μαζι με αυτα που εχω ηδη κλεισει θα περιμενω καμια βδομαδα ακομα για το update του και θα το ρισκαρω ετσι..εβαλα και μια αγγελια εδω και βλεπουμε!

ο μονος προβληματισμος μου μεχρι τωρα ειναι οτι δεν βλεπω φωσφορικα μηδενικα παρολο τον αντιφωσφορο και τα πολυ προσεκτικα ταισματα. ειναι παντα αναμεσα στο 0 και το 0,25

το ενυδρειο σημερα ειναι καπως ετσι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01592 seconds with 11 queries