Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 27-01-09, 17:56
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως είπε και ο Ηλίας παραπάνω, κάνω και εγώ ψαροντούφεκο και μπορώ να πω χωρίς να είμαι του ΜΙΤ, ότι πονάνε σαν τρελά, για αυτό και έχουμε πάντα ένα μαχαιράκι να τα τελειώνουμε γρήγορα με μία στον εγκέφαλο.
Δεν μπορείτε να το καταλάβετε αν δεν το έχετε δει, το πως αντιδρούν στην καμακιά.
Μιλάμε για πολύ βίαιες κινήσεις, η αγωνία στο "μεγαλείο" της.
Αν αυτό δεν είναι πόνος........
Είναι σίγουρο ότι τα ψάρια, όπως και όλα τα ζώα αισθάνονται τον πόνο. Διαφορετικά θα κουτουλούσαν συνέχεια στα βράχια και στις πέτρες και δεν θα πρόσεχαν μήπως πληγωθούν.
Τώρα αυτό που λες φίλε χαλβά, ίσως να είναι κάτι διαφορετικό. Έχω ακούσει πολλές φορές σε ντοκυμαντέρ ότι οι αντιλόπες, όταν πεφτουν στα νύχια των αρπακτικών και λίγο πριν πεθάνουν, βρίσκονται σε τέτοια κατάσταση σοκ που δεν νοιώθουν πόνο. Από ότι φαίνεται η φύση ακόμη μαι σε αυτήν την στιγμή δείχνει φιλέσπλαχνη, καθώς ο εγκέφαλος των φυτοφάγων ζώων εκρίνει κάποια ουσία, αδρανοποιεί το νευρικό σύστημα του ζώου και έτσι έχει ένα πιο ήπιο τέλος.
Πάντως καθώς όλα στην φύση έχουν έναν λόγο ύπαρξης, θα μου φαινόταν πολύ παράλογο να μην νιώθουν πόνο.
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,15448 seconds with 11 queries