Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 24-08-12, 07:02
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΝ νομιζεις πως εχεις τη δυνατοτητα να μεταφερεις ολοκληρη τη φωλια θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα...
Δύσκολο... Δεν έχει πολλές φυσαλλίδες και φοβάμαι να τη μετακινήσω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η φυσικη επιλογη δεν εξασφαλιζει οτι θα ζησουν μονο τα ισχυροτερα ουτε ισχυουν οι π@π@ριες περι μπαμπα -δολοφονου (εκτος κι αν τον κανουν δολοφονο οι εκτροφεις με τα πειραματα τους) και τα μονομαχακια αυτο που ειδα ειναι πως μαθαινουν πολλα πραγματα απο το μπαμπα τους, τουλαχιστο στις 16 μερες που τα ειχα μαζι.
ΑΝ τυχει και φαγωθουν καποια τις πρωτες μερες αυτο δε συμβαινει επειδη τα ειδε για ζωντανη τροφη αλλα με αυτο τον τροπο μας απαλασει απο τον ελαττωματικο γονο που εχει παραμορφωσεις και ανωμαλιες.
Αν κανεις μια σωστη αναπαραγωγη με υτα φυσικα προτυπα και παρακολουθησεις τι συμβαινει θα μαθεις πολλα πραγματα που μεχρι τωρα δεν τα γνωριζαμε
Είμαι υπέρ της άποψης της λιγότερης δυνατής επέμβασης γενικά... Στα guppy μου δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γεννήστρες και τέτοια και έχω από πέρσι που τα έβαλα τεράστια παραγωγή νεογνών.... Δεν ξέρω που να τα βάλω... Το μόνο που είχα κάνει ήταν να βάλω πολλά φυτάκια πυκνά για να κρύβονται, τίποτα άλλο...
-------------------------
Update: Μόλις εντόπισα τα δύο πρώτα μωράκια, γύρω στα 3 χιλιοστά και κολυμπάνε ήδη!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Immortal : 24-08-12 στις 07:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01528 seconds with 11 queries