Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 20-07-16, 12:57
Το avatar του χρήστη kostas66
kostas66 Ο χρήστης kostas66 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2016
Περιοχή: Σταυρός Αγίας Παρασκευής
Μηνύματα: 278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Νικολακης Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα εισαι απο θεμα εξατμισης και αυτο λογο οτι δεν εχεις καποιον ανεμιστηρα για ψυξη.εγω σε ιδιο ενυδρειο με τα ιδια ψαρια και ογκο νερου ειχα πανω απο την διπλη εξατμιση νερου.ισως πρεπει να κοιταξεις το θεμα της ψυξης.αλλα και το θεμα με τα φωτα με εναν χονοδιακοπτη.
Φως παίρνουν φυσικό γιατί το ενυδρείο είναι στημένο διαγώνια σε παράθυρο και βλέπει φυσικό φως από τις 7 το πρωί έως τις 8 το βράδυ...
Από φυτά έχω μόνο moss οπότε δεν θα βάλω χρονοδιακόπτη για φωτισμό, γιατί φοβάμαι θα μου χαλάσει τις ισορροπίες (εξάτμιση, θερμοκρασία).
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν το σπίτι παραμείνει κλειστό για 18 μέρες, ενδέχεται να ανέβουν πολύ πιο πάνω οι θερμοκρασίες στο εσωτερικό και άρα και στο ενυδρείο χωρίς σύστημα ψύξης. Επίσης, 1 φορά τη μέρα τάισμα είναι αρκετό. Καλή συνέχεια!
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Με κλειστό καπάκι και χωρίς καμία ψύξη η θερμοκρασία έπιανε 29-30, με ανοιχτό το 1/3 έπεσε αμέσως στους 27-28. Οι μετρήσεις όταν έξω οι θερμοκρασίες ήταν 37-38.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Thanks Choco το έχω ήδη διαβάσει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas66 : 20-07-16 στις 12:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01557 seconds with 11 queries