Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #284  
Παλιά 18-04-15, 22:45
Το avatar του χρήστη Samian
Samian Ο χρήστης Samian δεν είναι συνδεδεμένος
Mare nostrum moderator
 
Εγγραφή: 02-02-2010
Περιοχή: Σάμος
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
το ειχα πει εγω [IMG]file:///C:\DOCUME~1\x\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image 001.gif[/IMG][IMG]file:///C:\DOCUME~1\x\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image 001.gif[/IMG][IMG]file:///C:\DOCUME~1\x\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image 001.gif[/IMG]

νομιζω θες κατι να προστατευεις τις λαμπες πολυ κοντα η λαμπα και με τα νερα θα μαζευει πολυ συχνα αλατι [IMG]file:///C:\DOCUME~1\x\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image 001.gif[/IMG]

Το είχες πει αλλά ποιός σε άκουγε !!!!
Μαζεύει λίγο αλάτι αλλά μελετάτε λύσης...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Nice!!! Εγώ θα σου πρότεινα να προσαρμόσεις το πλέξιγκλας κουτάκι που είχες φτιάξει και να μην το έχεις σκέτο έτσι και η λάμπα σου να είναι έξω από το κουτάκι...
Μελετάτε λύσης.....
Επίσης πιστεύω ότι αντί για την λάμπα αυτή, ένα flood light με 660nm LED θα είχε καλυτερη διάχυση του φωτός και ορθογώνια κάλυψη του ATS!! θα σε βόλευε περισσότερο... Με αυτές τις λάμπες είχα ξεκινήσει κι εγώ αρχικά, αλλά στην πορεία κατέληξα στα παραπάνω flood...
Εγώ αυτό είχα αρχικά υπόψη αλλά ας όψεται ο κινέζος....


Η υγρασία στην οροφή της βάσης μετά την προσαρμογή του ATS, ειδικά όπως το έχεις τώρα, θα είναι σίγουρα μεγάλη!!! Γι' αυτό τον λογο, αλλά και λόγω των ανεμιστήρων που είχα αρχικά πάνω από το sump για ψύξη, στη δική μου βάση, στα 2 πλαϊνά κομμάτια της και ψηλά πάνω έκανα 2 μεγάλες τρύπες και προσάρμοσα 2 20cm ανεμιστήρες ΗΥ, ένας να βάζει αέρα μέσα και ένας να βγάζει!! Είχα θετικότατα αποτελέσματα!! Mετά έφτιαξα παρόμοια πλέξι κατασκευή όπου έμπαιναν μέσα και το ATS και τα φώτα και δεν είχα καθόλου υγρασία απο το ATS..
Καλή επιτυχία να έχεις!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ....


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομορφα και τακτοποιημενα , ποσα νιτρικοφωσφορικα μετρας τωρα ;
Αυτη τι λαμπα ειναι ;

Από νιτρικά μικρή αλλαγή προς τα κάτω...10 - 25.
Από φωσφορικά 0,03 - 0,01
Βέβαια οι τιμές αυτές είναι και αποτέλεσμα αλλαγής της ρουτίνας των αλλαγών μου εξαιτίας εργασιακών υποχρεώσεων. Έχω χάσει μια αλλαγή ήδη.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alan boy Εμφάνιση μηνυμάτων
το ats πως περνει νερο; απο φυσικη ροη ή με αντλιακι;

Είναι στη σειρά με τους ριάκτορες και το ψυκτικό.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01711 seconds with 11 queries