Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 29-02-16, 08:52
GHOST_G7 Ο χρήστης GHOST_G7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-02-2016
Περιοχή: Καματερο
Μηνύματα: 87
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
Aν κανεις την υπερχειλιση στο πλαι θα χασεις 10 ποντους σιγουρα σε μηκος ενυδρειου απο τους σωληνες.Η βελτιστη λυση για αυτη την περιπτωση ειναι ο πατος.Θα φτιαξεις θαλαμο εσψτερικο υπερχειλισης που απο κει θα περνανε τοσο η καθοδος αλλα και η επιστροφη του νερου και δε θα φενεται τπτ.
Αυτό δεν μπορεί να το κάνει κάποιος ερασιτέχνης όμως που δεν έχει ξαναφτιάξει ενυδρείο. Εσωτερικά δεξιά(ανάμεσα στο πλαϊνό του ενυδρείου με τον τοίχο) έχω ένα περίσσευμα από χώρο στα 9 cm Που πίστευα ότι φτάνει για να μπει μια γωνία 90 μοίρες η οποία θα συνδέει την σωλήνα που θα κατεβαίνει στο σαμπ με το ενυδρείο. .
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αυτό είναι σωστό , με πύργο
------------------------------------------
Αλλά εγώ θα έκανα και κάτι παραπάνω, που το έχω κάνει ήδη σε ενυδρείο μου, θα έκανα και μία τρύπα χαμηλά, στο πλάι ή στη πλάτη, θα έβαζα βανάκι και ταχυσύνδεσμο, και στις αλλαγές θα κούμπωνα σωλήνα για να αδειάζω εύκολα το νερό, ούτε αντλίες ούτε τίποτα άλλο.
Στη 3η φωτογραφία , αριστερά βλέπω κενό χώρο που είναι μεγαλύτερος από τη πρόσοψη ;
εκεί που κρέμεται το πολύπριζο
Εκεί που κρέμεται το πολυμπριζο είναι είναι ο τοίχος εσωτερικά από τις πέτρες και έχει άλλους 20 πόντους προς τα πάνω και σκεφτόμουν μήπως εκεί μπούνε με κάποιο στήριγμα οι λάμπες και τα ανεμηστηρακια για το ενυδρείο. Ο τοίχος εσωτερικά είναι πιο ψηλός έτσι ώστε αν φτιάξω καπάκι να έχει περιθώριο να ανοίγει.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GHOST_G7 : 29-02-16 στις 08:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01659 seconds with 11 queries