Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #287  
Παλιά 10-03-15, 12:00
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θαναση για αρχη θα βγαλει πολυ πραμα ξαι για πολλους λογους.Αλλα μετα απο καιρο θα δεις οτι αμα δουλευει καλα η χαετο δεν θα βγαζει σχεδον τπτ το σκιμμερ.

με την χαετο πος πας ειδες αναπτυξη?
η χαετο μια χαρα παει... απλα ειναι πολυ και δουλευει και σαν σφουγγαρι... αχαχαχαχ μαλλον θα πρεπει να αφαιρεσω πολυ ε ??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madfdg Εμφάνιση μηνυμάτων
Θανάση καλημέρα
Προσπάθησε το ύψος του αφρού να είναι στη μέση του κύπελλου συλλογής, εννοείται πως όσο είσαι στην αρχή και στρώνει το skimmer θα ρυθμίζεις συνέχεια.
Βοήθησε με σε κάτι, το ύψος του νερού στο διαμέρισμα του skimmer είναι χαμηλότερο απο το ύψος του στο διπλανό διαμέρισμα ή με παραπλανά η φωτό?

Και ένα τελευταίο, τα φελιζόλ για ποιό λόγο τα έβαλες έβαλες πάνω απο το sump? Αν κάποια στιγμή παρατηρήσεις πτώση της τιμής του ph αφαίρεσε τα
το νερο ειναι ιδιο σε ολα τα διαμερισματα εκτος απο το τελευταιο της αντλιας που ειναι ελαφρος πιο κατω. το φως σε ξεγελαει...
τον αφρο στο κυπελο οπως λες καπου εκει το βαζω αλλα ξαφνικα η παει χαμηλα, η παει πολυ πανω... θελει τις μερες του και αυτο...

τελος το αφρολεξ το εχω για την υγρασια, ολα καλα με την γυναικα μου, αλλα δεν μπορει την υγρασια...
τουλαχιστον γουσταρει και θελει τα ενυδρεια.... μην τα θελουμε ολα...

αυτο που λετε για ph δεν το φανταστηκα, ισως γι αυτο να εχω καπος χαμηλο Ph . λογικα τωρα με το σκιμμερ θα στρωσει... θα δουμε οταν κανω μετρησεις...

ευχαριστω πολυ για ολα ολους σας!!!!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 10-03-15 στις 12:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01441 seconds with 11 queries