Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #66  
Παλιά 25-12-13, 21:20
Το avatar του χρήστη konstantinos-z
konstantinos-z Ο χρήστης konstantinos-z δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-01-2013
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 239
Προεπιλογή

μιας και σημερα εχουμε...αρχαια θα πω με λιγα λογια και το δικο μου ξεκινημα...

Χριστουγγενα 1977!!(καλη ωρα).. με το πρωτο "επαγγελματικο μου δωρο" (απο το ΙΚΑ ανηλικων παρακαλω!! )...600δρχ.....τα 550 "πηγαν" σε ενυδρειο!!! 30λιτρων χωρις φωτισμο ..και "εξοπλισμο"..δηλ πολυχρωμο χοντρο χαλικι...και φιλτρο βυθου.!! αμεση μεταφορα απο το κεντρο (πλατεια Κανιγγος) με λεωφορειο στο σπιτι και στησιμο...την επομενη μερα το πρωτο ψαρι...ενα κριμπενσις (ονομα εμαθα αργοτερα)...ενα πλαστικο τριανταφυλλο που βρεθηκε καπου στο σπιτι ...κοπηκε και το ....κοτσανι με δυο τρια φυλλα ηταν το πρωτο φυτο..!! το βραδυ ..φακος στο καπακι να φωτιζει μεσα ...και ξενυχτι ...αφου το ψαρακι εζησε μερικες μερες...αποφασισα να του παρω παρεα...
μαγαζι με ενυδρεια..Μεσογειων χαμηλα.....μπαινω και μενω με το στομα ανοιχτο....με τα πολλα διαλεγω ενα πανακριβο πολυχρωμο ψαρακι...παω σπιτι ...προσαρμογη.....μπλουμ...μια χαρα.....το πρωι το ψαρακι τεζα...επιμενω...αγοραζω ΤΟ ΙΔΙΟ...προσαρμογη....μια χαρα....το πρωι το ψαρακι...τεζα.....με τη σακουλα με το νεκρο πια ψαρακι βγαινω γυρα στα "μαγαζια".....οπου εμαθα οτι το ψαρακι αυτο ....ηταν για θαλασσινο νερο....!!!..ο "γνωστος" "Νεμο"...
λιγο αργοτερα με της καταλληλες γνωριμιες κλπ εφτασα να εχω μεχρι και 17 (ναι δεν ειναι λαθος) ενυδρεια σε τρια σπιτια και εναν επαγγελματικο χωρο...οσπου μια μερα τα "βροντηξα"...και τωρα μετα απο πολλααααα χρονια "ξανακυλησα".....................
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 11 queries